Go Map نقشه

حمایت مجلس از طرح های کلان و مسئله محور سازمان تحقیقات

حمایت مجلس از طرح های کلان و مسئله محور سازمان تحقیقات

نقشه: رییس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران رسالت این سازمان را انجام پژوهش های مسئله محور بیان کرد.به گزارش نقشه به نقل از مهر، به نقل از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، دکتر حسن زمانیان رییس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در گفتگو با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، رسالت سازمان را انجام پژوهش های مسئله محور بیان کرد.
جلسه مشترک مدیران سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر حسن زمانیان معاون وزیر و رییس سازمان و علیرضا منادی رییس این کمیسیون در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران اجرا شد.
در این جلسه زمانیان با اعلان اینکه رسالت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران انجام پژوهش های مسئله محور در امتداد حل مشکلات کشور می باشد، بیان داشت: نام سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران دارای بار معنایی مشخصی می باشد. به این مفهوم که در این سازمان پژوهش به همراه فناوری می باشد و این همراهی منجر به تولید محصول می شود. زنجیره خلق ایده تا تولید محصول در سازمان بصورت کامل و به هم پیوسته شکل گرفته است.
معاون وزیر علوم در ادامه اظهار داشت: ایده ها در هفت پژوهشکده سازمان خلق می شود و کار پژوهشی تا ایجاد دانش فنی پیش می رود و پس از آن در اختیار شرکت های دانش بنیان و فن آور که در سازمان مستقر هستند قرار می گیرد. پژوهشکده ها و اعضای هیئت علمی پژوهشکده ها به عنوان مغز افزار ۱۴۸ شرکت فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری سازمان عمل می کنند و شرکت های مذکور به عنوان بازوی تولید محصول و تجاری سازی این محصول عمل می کنند.
رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با اعلان اینکه اصالت ذاتی و نقش حاکمیتی سازمان بدنبال حل مشکلات پایه ای کشور است، اظهار داشت: با توجه به این که کشور ما تشنه پژوهش های کاربردی و مسئله محور است و برای تسهیل در این امور نیاز به زیر ساخت ها و امکانات می باشد، در این جهت ما در سازمان بحث راه اندازی لابراتوار ایزوتوپی را داریم چونکه این لابراتوار را در کشور نداریم و به شدت پژوهشگران ما در داخل کشور به آن نیازمند هستند.
وی اضافه کرد: مورد دیگر راه اندازی پژوهشکده شیمی-دارویی برای سنتز داروهای خاص و هم چنین راه اندازی مرکز استحصال عناصر معدنی راهبردی را در دستور کار داریم و به زودی با حمایت مسئولین کشور و هم چنین مجلس شورای اسلامی راه اندازی خواهیم کرد.
در ادامه دکتر علیرضا منادی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از مواجهه با تلاش ها و دستاوردهای متمادی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در زمینه حل مشکلات کشور اظهار امیدواری کرد که با حمایت های دولت و هم چنین مجلس شورای اسلامی ایران این حرکت ادامه داشته باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: حتما در کمیسیون آموزش مجلس نگاه ویژه ای به سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و برنامه های در دست اقدام آن از امروز خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد از طرح ها و پروژه های تحقیقاتی برنامه ریزی شده سازمان بصورت ویژه حمایت نماییم.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلان اینکه در این کمیسیون از ابتدا تمرکز بر تامین زنجیره یک پارچه برای تولید دانش در کشور مطرح بوده است بیان داشت: کارهای خوبی در این جهت انجام شده است همچون این که در بحث دانش بنیان، قانون ۲۲ ماده ای را نوشته ایم که حدود ۱۱۰ مشکل اعلامی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که شرکت های دانش بنیان به آن مبتلا بودند را مرتفع کرده ایم.


منبع:

1401/08/21
09:39:57
5.0 از 5
173
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ