Go Map نقشه

ساخت دستگاهی برای تولید نانو ذرات صنعتی در کشور

ساخت دستگاهی برای تولید نانو ذرات صنعتی در کشور

به گزارش نقشه، تعدادی از پژوهشگران کشور به دانش فنی ساخت دستگاهی برای تولید نانو ذرات با کاربرد در صنایع دست پیدا کردند.


عباس طوقیان، دانشجوی دکتری نانو فناوری سمنان و مجری طرح در گفتگو با ایسنا، طراحی و ساحت آشکارساز یونش شعله ای (FID) برای سنتز نانو ذرات از فاز گاز را محصول این شرکت استارت آپی دانست و اظهار داشت: این مدل دستگاه ها دارای دو نوع است که یک نوع آن از فاز گاز و نوع دیگر از فاز مایع، نانوذرات را تولید می کند.
وی با اشاره به اینکه در این شرکت دستگاهی که طراحی و ساخته شده است می تواند گاز را به محصول تبدیل کند، افزود: این دستگاه مشخصا برای تولید نانو ذرات سرامیک های اکسیدی مانند Sio2 (اکسید سیلیسیم)، Tio2 (دی اکسید تیتانیوم)، Fe2oc (اکسید آهن)، Fe3o4 (نانوذرات اکسید آهن) و Zno(اکسید روی) مفید می باشد.
طوقیات تصریح کرد: نانو ذراتی که از این دستگاه تولید می شود، برای ساخت رنگ و پوشش ها، انواع چسب ها و آب بندها مورد استفاده قرار می گیرد. البته این نانو ذرات دارای گریدهای دارویی است که ما در این عرصه وارد نشده ایم.
مجری طرح، استقامت بخشی لاستیک ها را از دیگر زمینه های کاربرد این دستگاه نام برد و اظهار نمود: هم اکنون این دستگاه می تواند نانو ذرات را در حد ۲۵ گرم بر ساعت تولید می کند، ولی در فاز توسعه ای به ساخت دستگاه نیمه صنعتی برای تولید نانو ذرات در حد کیلوگرم در ساعت، اقدام خواهد شد.
منبع:

1401/07/17
10:48:35
5.0 از 5
188
تگهای خبر: دستگاه , صنایع , طراحی , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ