Go Map نقشه
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عنوان كرد:

مردمی سازی و بومی سازی فناوری و نوآوری هدف اصلی اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری

مردمی سازی و بومی سازی فناوری و نوآوری هدف اصلی اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری

به گزارش نقشه، قم معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه هدف ما معرفی واحدهای فناور و شرکتهای دانش بنیان و معرفی محصولات آنها است، خاطرنشان کرد: مردمی سازی و بومی سازی فناوری و نوآوری اصلی ترین هدف این جشنواره است.دکتر علی خیرالدین پس از ظهر امروز ۱۱ مهرماه در نشست خبری اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری که در سالن جلسات پارک علم و فناوری استان قم برگزار شد، ضمن اشاره به این که انعکاس اخبار جشنواره می تواند مسیر رسیدن به اهداف را تسهیل کند، اظهار نمود: ۵۱ پارک علم و فناوری در سطح کشور فعال می باشند.

وی با اشاره به اینکه پارک های علم و فناوری ذیل وزارت علوم فعالیت می نمایند، مطرح کرد: همینطور در سطح کشور ۲۶۰ مرکز رشد و ۱۱ هزار و ۴۰۰ شرکت و واحد فناور فعالیت دارند که از این تعداد حدود ۲ هزار و ۵۰ عدد آن شرکت دانش بنیان هستند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به این که ایجاد پردیس های علم و فناوری یک اقدام مطلوب بوده است، اظهار داشت: دو پردیس علم و فناوری را رسما مجوز داده ایم و حدود ۲۰ پردیس موافقت اولیه را کسب کرده اند که یکی از آنها پردیس پارک علم و فناوری استان قم بوده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال دانش بنیان باتوجه به شعار سال اقدامات مطلوبی انجام شده است، اظهار داشت: این شرکت ها ۴۰۰ شغل ایجاد کردند؛ در پارک ها و مراکز رشد شاهد رشد ۵۰ درصدی در اشتغال دانش بنیان بوده ایم.

خیرالدین ضمن اشاره به این که شرکتهای دانش بنیان حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان فروش داشته اند، خاطرنشان کرد: ازاین رو تصمیم گرفتیم این جشنواره را به منظور عرضه فعالیت این شرکت ها راه اندازی نماییم.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه هدف ما معرفی واحدهای فناور و شرکتهای دانش بنیان و معرفی محصولات آنها است، خاطرنشان کرد: مردمی سازی و بومی سازی فناوری و نوآوری اصلی ترین هدف این جشنواره است.

وی ضمن اشاره به این که خوشبختانه پارک علم و فناوری قم در سال ۱۳۹۸ گزارشی از برگزاری جشنواره استانی عرضه دادند، بیان نمود: تصمیم ما برگزاری ملی و سالانه این جشنواره است و باتوجه به تجربه پارک قم اولین دوره را در قم برگزار می نماییم.

خیرالدین با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم در راه برگزاری این جشنواره موفق باشیم، ابراز کرد: فراخوان این جشنواره ۱۸ مهرماه صورت خواهد گرفت و در ۲۲ دیماه سال جاری هم آئین اختتامیه آن برگزار می گردد.

وی ضمن اشاره به این که شورای سیاستگذاری این جشنواره تشکیل و کمیته اجرای آن هم فعالیت خویش را دنبال می کند، بیان نمود: دبیرخانه دائمی این جشنواره در پارک علم و فناوری استان قم مستقر شده و دبیرخانه دوره های بعدی هم بر عهده پارک علم و فناوری استان قم است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در انتها تصریح کرد: انباشت فیلم در این بخش بسیار زیاد است درنتیجه پیشبینی ما شرکت گسترده شرکت ها در این جشنواره است.

منبع:

1401/07/12
22:25:00
5.0 از 5
1571
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ