Go Map نقشه

دانه های جادویی بیل گیتس برای آخر دادن به گرسنگی در جهان!

دانه های جادویی بیل گیتس برای آخر دادن به گرسنگی در جهان!

نقشه دانه های جادویی بیل گیتس برای آخر دادن به گرسنگی در جهان!


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، "بیل گیتس"(Bill Gates) خواهان سرمایه گذاری بیشتر در حوزه محصولات مهندسی شده است که می توانند با تغییرات آب و هوایی سازگار شوند و در مقابل آفات کشاورزی مقاومت کنند تا مشکل گرسنگی در جهان حل شود.
گیتس در جدید ترین گزارش سالانه "بنیاد بیل و ملیندا گیتس"(BMGF) اظهار داشت که بحران جهانی گرسنگی آن قدر بزرگ است که کمک های غذایی نمی توانند این مشکل را به صورت کامل رفع کنند. او استدلال می کند که نیاز کنونی، نوآوری در فناوری کشاورزی است که می تواند به معکوس کردن این بحران کمک نماید.
گیتس به صورت ویژه به پیشرفتی اشاره نمود که آنرا "دانه های جادویی" می نامد. این دانه ها نوعی ذرت را شامل می شوند که در مقابل آب و هوای گرم و خشک، مقاوم تر است و نوعی برنج که به گذراندن زمانی کمتر از سه هفته در مزرعه نیاز دارد.
او باور دارد که این نوآوری ها به افزایش بهره وری کشاورزی با وجود تغییر آب و هوا کمک می کنند. با این حال، گیتس ادعا کرد که بودجه تحقیق و توسعه برای نوآوری هایی مانند دانه های جادویی در مقایسه با هزینه های کمک غذایی، بسیار ناچیز است.
گیتس در ادامه این بیانیه اظهار داشت: خوب است که مردم می خواهند از گرسنه ماندن هموطنان خود در شرایطی مانند جنگ اوکراین که سبب قطع عرضه غذا می شود، جلوگیری نمایند اما ما باید بدانیم که این بحران ها، نشانه های یک مشکل عمیق تر هستند. خیلی از کشورها هنوز به اندازه کافی محصول پرورش نمی دهند و تغییرات آب و هوایی، کشاورزی را دشوارتر می کنند. این چالش با کمک مالی حل نمی گردد و به نوآوری نیاز دارد.


بنیاد بیل و ملیندا گیتس بزرگترین بنیاد خصوصی در جهان به حساب می آید و بیشتر به علت فعالیتهای خود در زمینه سلامت جهانی همچون واکسن ها شناخته شده است. این بنیاد به شکل کنونی خود در سال ۲۰۰۰ و بعد از آن شروع شد که گیتس سمت مدیرعاملی خویش را در شرکت "مایکروسافت"(Microsoft)، غول فناوری که یکی از بنیانگذاران آن بود، ترک کرد.
بنیاد بیل و ملیندا گیتس، سرمایه گذاری زیادی در فناوری کشاورزی انجام داده است که از میان آنها میتوان به همین دانه های ذرت اشاره نمود که در دماهای بالاتر و در آب و هوای خشک رشد می کنند و با نام "DroughtTEGO" شناخته می شوند.
این بذرها برای اولین بار تحت یکی از برنامه های "بنیاد فناوری کشاورزی آفریقا"(AATF) توسعه یافتند که بنیاد گیتس از سال ۲۰۰۸ تاکنون، ۱۳۱ میلیون دلار به آن کمک کرده است. به قول "کاندید"(Candid)، سازمان غیرانتفاعی که در مورد کمک های بشردوستانه تحقیق می کند، این بنیاد از آن زمان، ۱.۵ میلیارد دلار برای کمک های مالی متمرکز بر کشاورزی در آفریقا هزینه کرده است.
گیتس به پتانسیل مدل سازی پیشبینی کننده اشاره نمود که استفاده از هوش مصنوعی برای پردازش توالی های ژنومی محصولات به همراه داده های محیطی و ایجاد چشم اندازی مبتنی بر داده در مورد این مورد است که مزارع در آینده چگونه باید باشند.
گیتس توضیح داد: پژوهشگران با این مدل کامپیوتری می توانند گونه گیاهی مطلوب را برای یک مکان خاص شناسایی کنند یا اینکه می توانند برعکس عمل کنند و به شناسایی مکان مطلوب برای رشد یک محصول خاص بپردازند.
این فناوری هنوز در مراحل اولیه خود به سر می برد اما مدلهای پیشبینی کننده مشابه که برای مثال پیشبینی می کنند که مزارع امکان دارد توسط گونه های مهاجم یا بیماری های زراعی صدمه ببینند، قبلا نتایج قابل توجهی را مشاهده کرده اند.
هزینه های این بنیاد برای توسعه کشاورزی به اینست که دیدگاه گیتس در مورد چگونگی واکنش کشورها نسبت به ناامنی غذایی اهمیت بیشتری پیدا کرده است. با این حال، گیتس در اعطای نقش برجسته به فناوری در رسیدگی به بحران غذایی جهان، خویش را در تقابل با منتقدانی قرار می دهد که می گویند ایده های وی با تلاشهای جهانی برای محافظت از محیط زیست در تضاد هستند. آنها خاطرنشان می کنند که چنین دانه هایی به صورت کلی برای رشد کردن، به آفت کش ها و کودهای مبتنی بر سوخت فسیلی نیاز دارند. همچنین، آنها معتقدند که روش گیتس به فوریت بحران نمی پردازد. توسعه دانه های جادویی سال ها زمان می برد و فورا به کشورهایی که هم اکنون رنج گسترده ای را تحمل می کنند، کمک نخواهد کرد چونکه آنها به واردات مواد غذایی متکی هستند یا خشکسالی های تاریخی را تجربه می کنند.
این بحثی است که می تواند فشار بین المللی را برای دستیابی به اهداف مشترک در جهت رفاه و صلح جهانی که بعنوان اهداف توسعه پایدار سازمان ملل شناخته می شوند، قبل از ضرب الاجل ۲۰۳۰ تشدید کند.
منبع:

1401/06/24
09:57:42
5.0 از 5
437
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ