Go Map نقشه
سركار خبر داد

اختصاص امتیاز ویژه برای اساتید سرآمدپرور

اختصاص امتیاز ویژه برای اساتید سرآمدپرور

به گزارش نقشه، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اعلام نمود: اگر دانشجویان پسادکتری یک استاد به عنوان سرآمدان انتخاب شوند، 10 درصد امتیاز دانشجوی سرآمد شده به استاد مربوط اختصاص می یابد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر سعید سرکار در پنجمین نشست سرآمدان علمی ایران با اشاره به اینکه امروز پنجمین دوره این جلسه و هفتمین دوره معرفی سرآمدان علمی کشور برگزار می شود، اضافه کرد: در ضمن ۷ دوره برگزاری این رویداد ۳۰۶ نفر سرآمد معرفی شده اند که تعدادی از این سرآمدان در دوره های قبلی نیز حضور داشته اند.
وی افزود: یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه لرستان به نام دکتر محسن عادلی در ۷ دوره این رویداد حضور داشته و اکنون اقدامات انتقال وی به دانشگاه صنعتی شریف در حال انجام می باشد.
سرکار با اشاره به اینکه دانشگاه صنعتی شریف، برنامه خاصی برای افراد سرآمد دارد، اضافه کرد: علاوه بر آن، ۱۱ نفر از سرآمدان در ۶ دوره و ۱۵ نفر در ۵ دوره سرآمدان علمی کشور حضور داشتند. این آمار نشان از استمرار این افراد در زمینه های علمی و فناورانه است.
سرکار، دانشگاه صنعتی شریف را دارای بالاترین امتیاز با ۲۵ سرآمد در این رویداد معرفی نمود و تصریح کرد: دانشگاه های تربیت مدرس، پژوهشگاه دانش های بنیادی، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، تربیت دبیر شهید رجایی و شیراز در رتبه های بعدی قرار دارند.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو به توزیع سرآمدان انتخاب شده در ۷ دوره معرفی سرآمدان اشاره نمود و با اشاره به اینکه از ۲۵ استان کشور سرآمدان انتخاب شده اند، تصریح کرد: تا حالا از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مبلغ ۵۱.۵ میلیارد تومان از ۱۱۹۲ سرآمد علمی از ۱۱۹ مؤسسه حمایت شده است.
بگفته وی ۲۳ میلیارد تومان برای ۴۸۳ پژوهشگر پسا دکتری، ۱۸ میلیارد تومان از ۲۵۳ سرآمد علمی در قالب گرنت پژوهانه، ۲.۸ میلیارد تومان از ۲۳۰ فرصت مطالعاتی و ۳ میلیارد تومان از ۲۷۰ مقاله برتر حمایت شده است.
سرکار اشاره کرد: دانشگاه صنعتی شریف با ۸.۲ میلیارد تومان بیشترین میزان حمایت را در زمینه سرآمدان داشته است و پس از آن پژوهشگاه دانش های بنیادی با ۴.۴ میلیارد تومان، تربیت مدرس با ۴.۳ میلیارد تومان، دانشگاه تهران با ۴ میلیارد تومان، دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان با ۳.۴ میلیارد تومان و شهید بهشتی با ۲.۳ میلیارد تومان در رده های بعدی جذب حمایت قرار دارند.
سرکار افزود: بر این اساس در دوره ی جدید معرفی سرآمدان علمی کشور نشریات با ضریب تاثیر بالاتر از ۲۰ چاپ شده در سالهای ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ جزو فاکتورهای جدید سرآمدان در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر آن اگر دانشجویان پسادکتری یک استاد به عنوان سرآمدان انتخاب شوند، ۱۰ درصد امتیاز دانشجوی سرآمد شده به استاد مربوط اختصاص می یابد.
وی ضمن اشاره به ارتقای سطح انتخاب سرآمدان تصریح کرد: ارتقای این رویداد به شکلی شده است که رتبه اول در دوره پنجم ۴۲۹۰، رتبه اول در دوره ششم ۵۸۶۷ و در دوره هفتم ۶۴۴۷ است.
منبع:

1401/06/13
23:15:52
5.0 از 5
358
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ