Go Map نقشه
رئیس سازمان امور دانشجویان:

دانشگاه ها نگران وضعیت رفاهی دانشجویان نباشند

دانشگاه ها نگران وضعیت رفاهی دانشجویان نباشند

به گزارش نقشه رییس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه دانشگاه ها از مهرماه سال جاری نگرانی در زمینه خدمات دانشجویی نداشته باشند، اظهار داشت: تلاش ما در سازمان این است که از مهرماه جاری حرکت به سمت حل تمامی مشکلات خوابگاهی در دانشگاه های خودرا جدی تر دنبال نماییم.


دکتر هاشم داداش پور در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب، گزارشی از آخرین وضعیت خوابگاه های دانشجویی طی یک ترم اخیر ارائه داد و اظهار داشت: تعطیلی دو ساله خوابگاه های دانشجویی به علت شیوع ویروس کرونا ویروس سبب ایجاد یکسری مشکلات برای این مراکز شد. اما ما از همان مهرماه سال قبل به تمامی دانشگاه ها اعلام کردیم که وضعیت خوابگاه های دانشجویی خودرا مورد بررسی قرار داده و مشکلات را به ما اطلاع بدهند، اما با وجود این اقدامات، طبیعی است همزمان با بازگشایی حضوری دانشگاه ها و اسکان حجم زیادی از دانشجویان مشکلاتی نیز در این مراکز به وجود آمد.
وی در ادامه اشاره کرد: وضعیت خوابگاه های دانشجویی در زمان بازگشایی حضوری آموزش از نظر کیفیت مناسب بوده است و خیلی از دانشگاه ها نیز به سمت بازگشایی این مراکز حرکت کردند و خیلی از مراکز نیز خوابگاه های دانشجویی خودرا بهسازی کردند. تصور من این است که هم اکنون خوابگاه های دانشجویی ما باتوجه به ظرفیتی که دارند در وضعیت خوبی قرار دارند اما باید انتظارات و مطالبات جامعه را نیز در نظر بگیریم و جمع بندی از انتظارات صورت گیرد تا بتوانیم آنها را در زمینه خوابگاهی اجرائی نماییم.
معاون وزیر علوم با اشاره به اینکه انتظار داریم تاثیر مشکلات ناشی از تغییرات اقتصادی کشور در بخش رفاهی دانشجویان از مهرماه و سال تحصیلی پیش رو کمتر شود.، تصریح کرد: باتوجه به تغییرات اقتصادی اخیر در زمینه خدمات رفاهی خوابگاه های دانشجویی، خیرین به کمک ما آمدند و قسمتی از هزینه های بازسازی و بهسازی این مراکز با کمک خیرین تامین شد. اما طبیعی است وقتی تغییراتی در زمینه اقتصادی کشور رخ بدهد اثر خودرا در ساخت، خرید و اجاره خوابگاه ها نیز خواهد گذاشت تا ما خودمان را آماده نماییم و بتوانیم نیازهای خوابگاهی را در حد معقول پاسخ بدهیم.
رئیس سازمان امور دانشجویان اشاره کرد: تلاش ما در سازمان دانشجویان این است که از مهرماه جاری حرکت به سمت حل تمامی مشکلات خوابگاهی در دانشگاه های خودرا جدی تر دنبال نماییم که این امر باتوجه به حمایت های دولتی، امکانپذیر است.
دکتر داداش پور با اشاره به اینکه میزان کمک ها به اصلاح وضعیت خوابگاه های دانشجویی از طرف وزارت علوم متفاوت می باشد، اضافه کرد: ما سه بخش را دراین زمینه در نظر گرفته ایم یک بخش آن هدفمندی یارانه ها یا همان تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۱ که بر طبق آن مجلس شورای اسلامی مصوب کرد سهم دانشگاه ها از هدفمندی یارانه ها به خود این مراکز پرداخت گردد، می باشد که خوشبختانه دراین زمینه مبالغ خوبی پرداخت شده است. اگر چنانچه غیر از سرانه تخصیصی چالش یا مشکلی در زمینه تغذیه دانشجویی وجود داشته باشد بوسیله هدفمندی یارانه ها این مشکلات قابل حل است.
وی افزود: بطور طبیعی هزینه های دانشگاه ها در زمینه تغذیه افزوده شده است اما قانون هدفمندی یارانه ها این هدف را دارد، اگر کسری بودجه هم بود، بتوان از دولت کمک های دیگری را گرفت تا شکاف بین واقعیت های اقتصادی و آنچه که ما دراین زمینه بودجه تدوین کرده ایم را پر کند.
رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه دانشجویان و دانشگاه ها از مهرماه سال جاری نگرانی در زمینه خدمات دانشجویی نداشته باشند، اشاره کرد: دولت، وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه مجموعا تلاش می کنند که مشکلات دانشجو در زمینه رفاهی به حداقل برسد اما با این وجود مدعی صفر شدن همه مشکلات نیستیم اما تلاش می نماییم به حل این مشکلات کمک نماییم.
منبع:

1401/03/23
08:46:08
5.0 از 5
204
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ