Go Map نقشه

زنگ خطر برای گروههای ورزشی دانشجویی ژاپن

زنگ خطر برای گروههای ورزشی دانشجویی ژاپن

انجمن ها و محافل ورزشی دانشگاه های ژاپن برای بقاء با چالشی اساسی در دوران پساکرونا دست و پنجه نرم می کنند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از مِین چی، در حالی که با شیوع کووید۱۹ در این کشور آسیایی در بهار ۲۰۲۰، عضوگیری یا فعالیتهای انجمن های دانشجویی با چالش و مشکلات فراوانی روبرو شد، اکنون و با گذشت دوسال از شیوع ویروس کرونا، انجمن ها و محافل ورزشی دانشجویی دانشگاه های ژاپن برای ادامه حیات و فعالیت خود تلاش می کنند.
بعنوان مثال دانشگاه "گونما" در شرق ژاپن درباره فعالیت گروههای دانشجویی اعلام نمود: قبل از پاندمی کرونا، ۱۸۰ گروه دانشجویی در شرق ژاپن فعالیت می کردند اما این تعداد هم اکنون به ۱۵۱ عدد کاسته شده است. مهم ترین مساله در ارتباط با فعالیتهای دانشجویی، عضوگیری گروه ها است. تعدادی از گروه ها که دانشجویان سال آخر اعضای آنرا تشکیل می دادند، به علت ناتوانی در عضوگیری از بین نودانشجویان برای همیشه منحل شدند.
بعد از کاهش روند ابتلاء به کووید۱۹ در ماه ژوئن ۲۰۲۰، دانشگاه گونما مجوز از سرگرفتن تعدادی از فعالیت ها که منجر به شیوع کرونا نمی شد، برای گروه ها صادر کرد. اما به علت امواج بعدی این بیماری، چنین سیاستی شکست خورد.
همین طور به علت محدودیت های به وجود آمده بمنظور حفظ پروتکلهای بهداشتی در آوریل ۲۰۲۰، تمام فعالیتهای گروههای دانشجویی از طرف این دانشگاه ممنوع اعلام گردید. در این بازه زمانی، دانشگاه از تمام گروه ها حمایت کرد تا بتواند فعالیت آنها را احیا کند و در عین حال از سرایت این بیماری جلوگیری نماید.
بررسی ها نشان می دهد، انجمن های ورزشی بستکبال و فوتبال مورد توجه نودانشجویان قرار می گیرد که این مساله عضوگیری را برای دیگر گروه ها مشکل می کند.
1401/03/15
21:55:45
5.0 / 5
187
تگهای خبر: دانشجویان , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ