Go Map نقشه
معاون وزیر علوم:

۳۲۰ هزار شغل توسط دانش بنیان ها در کشور به وجود آمد

۳۲۰ هزار شغل توسط دانش بنیان ها در کشور به وجود آمد

به گزارش نقشه معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان در مجموع توانسته اند برای 320 هزار نفر در سراسر کشور شغل ایجاد کنند که نشان از توان این شرکتها دارد.به گزارش نقشه به نقل از مهر، علی خیرالدین در مراسم قدردانی از استادان دانشگاه سمنان که ظهر سه شنبه بصورت ویدئوکنفرانسی به میزبانی سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد، ضمن اشاره به زمینه های تحقق شعار سال، بیان کرد: توجه به بعد اشتغال زایی دانش بنیان ها در رأس اولویت های ما است.
وی با اعلان اینکه این مساله که شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری سراسر کشور توانستند ۶۵ هزار شغل ایجاد کنند نشان از توان بالای دانش فنی و شرکت های دانش بنیان ما در حوزه های مختلف اقتصادی می باشد، اضافه کرد: در مجموع ۳۲۰ هزار شغل توسط دانش بنیان ها در کشور به وجود آمده است.
معاون وزیر علوم با اعلان اینکه ظرفیت های خوبی در بخش های دانش بنیان در کشور داریم که مثال بارز آن وجود ۴۹ پارک علم و فناوری در کشور است، اضافه کرد: سه پردیس فناوری و نوآوری با هدف پشتیبانی از دانش بنیان ها در کشور فعال است.
خیرالدین با اعلان اینکه در کشور اکنون ۲۲۴ مرکز رشد فعالیت دارد که به صورتی شتاب دهنده امور دانش بنیان ها است، اظهار داشت: ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد فناور در مجموع در سراسر کشور فعالیت دارند و ظرفیت ویژه ای برای توسعه اشتغال دانش بنیان و تحقق شعار سال محسوب می شوند.
وی با اعلان اینکه در کشورمان شش هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان فعال است، بیان کرد: بهره گیری از این شرکتها در امتداد اشتغال و تولید از با اهمیت ترین اولویت های ما است.


منبع:

1401/02/20
23:35:18
5.0 از 5
258
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ