Go Map نقشه

پروژه های حوزه فناوری همگرا در ۹ بخش حمایت می شوند

پروژه های حوزه فناوری همگرا در ۹ بخش حمایت می شوند

به گزارش نقشه مرکز راهبردی فناوری های همگرا فراخوانی اعلام نموده که از طرح های فناورانه با اولویت ۹ بخش حمایت می کند.به گزارش نقشه به نقل از مهر، طرح های فناورانه حوزه «فناوری همگرا» که از جانب محققان عرضه شوند توسط مرکز راهبردی فناوری های همگرا مورد حمایت قرار می گیرند. اولویت حمایت با طرح هایی است که در محورهای علمی «ادوات، ابزار و رابط های مغز و کامپیوتر (BCI)»، « چاپگرهای زیستی (۳DBioPrinter)»، « شبیه سازهای پزشکی»، « ادوات پایش و رصد»، « نسل جدید توالی یابی (NGS)»، « زیست مهندسی (engineering biology) و زیست شناسی مصنوعی (synthetic biology)»، « سامانه های ریز مقیاس زیستی و تشخیصی»، «فناوری های اینترنت بدن (IOB)»، «نانوزیست کاتالیست (NBC)» عرضه می شوند.
این برنامه بازوی حمایتی مرکز راهبردی فناوری های همگرا از استارت اپ ها و فناوران فعال در کشور است. تمامی دانشجویان، فارغ التحصیلان، محققان، اساتید دانشگاه، هسته های فناور و استارتاپ ها میتوانند طرح های فناورانه خویش را ارسال نمایند.
بلوغ طرح های ارسالی باید در حد یک ایده فناورانه، نمونه آزمایشگاهی، نمونه اولیه یا محصول اولیه باشد بطوریکه همچنان نیاز تحقیق وتوسعه و صرف هزینه برای ساخت محصول نهایی (آماده دریافت مجوز یا فروش) در آنان دیده شود.
ارائه دوره آموزشی اعتبارسنجی محصول با هدف تعیین مشتری و بازار محصول، اعطای گرنت تحقیق و توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی برای توسعه ایده و طرح پذیرفته شدگان، عرضه مشاوره در راه تجاری سازی طرح، مالکیت فکری، تیم سازی و شرکتداری، آشنایی با مجوزهای تولید محصول و گواهی دانش بنیان و دریافت آسان تر آنان، برقراری ارتباط و تعامل با سرمایه گذاران/شتابدهندها به منظور تأمین مالی و توسعه محصول و کسب و کار همچون حمایت هایی است که مرکز راهبردی فناوری های همگرا به فناوران عرضه می کند.
به منظور دریافت گرنت تحقیق و توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت کنندگان باید برای توسعه طرح خود با یکی از شتابدهنده ها یا شرکتهای دانش بنیان توافق کنند. یافتن شتابدهنده، شرکت دانش بنیان و مذاکره با آن با همراهی و کمک مشاوران و راهبران صندوق نوآوری و شکوفایی صورت می گیرد.
در صورتی که طرح از بلوغ فناوری بالایی برخوردار باشد (نمونه اولیه یا محصول اولیه) و به تشخیص برنامه نوپا برای کشور اهمیت راهبردی داشته باشد، حتی در صورت عدم همکاری شتابدهنده یا شرکتهای دانش بنیان، امکان دریافت حمایت مالی بلاعوض را از راه مرکز راهبردی فناوری های همگرا دارد.
محققان می توانند تا ۱۵ خردادماه یک ایده فناورانه را به مرکز راهبردی فناوری های همگرا ارسال نمایند.

1401/02/19
10:09:39
5.0 / 5
107
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ