Go Map نقشه

دومین سخنرانی فضانوردان چینی از فضا

دومین سخنرانی فضانوردان چینی از فضا

به گزارش نقشه به قول آژانس فضایی سرنشین دار چین، خدمه مأموریت شنژو۱۳ چین بزودی دومین سخنرانی خویش را از ایستگاه فضایی تیانگونگ برای دانشجویان سراسر جهان عرضه خواهند کرد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، این آژانس فضایی روز سه شنبه در اطلاعیه ای اعلام نمود که این سخنرانی در ایام آینده برگزار می شود و به صورت زنده در سرتاسر جهان پخش خواهد شد. فضانوردان به دقت برای این رویداد برنامه ریزی خواهند کرد و موضوع هایی را که از مردم درخواست می شود پوشش خواهند داد.
الان سه فضانورد مأموریت شنژو-۱۳ چین در این ایستگاه فضایی حضور دارند. دو فضانورد مرد به نامهای "ژای زیگنگ" و "ای گوانگفو" و یک زن به نام "وانگ یاپینگ" سه فضانورد مأموریت شنژو-۱۳ هستند. در ۱۶ اکتبر سال ۲۰۲۱، فضاپیمای "شنژو-۱۳" حامل سه فضانورد چینی سوار بر موشک "لانگ مارچ ۲ اف"(که از خانواده موشک های لانگ مارچ است) از مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان در بیابان گبی در ساعت ۱۲: ۲۳ پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۹: ۵۳ به وقت تهران) به فضا پرتاب شد.
آنها در نخستین سخنرانی خود به افراد نشان داده بودند که چگونه در داخل ایستگاه فضایی زندگی و کار می کنند. در آن سخنرانی گروه هایی از دانشجویان در پکن، نانینگ، در منطقه خودمختار گوانگشی ژوانگ و ونچوان در استان سیچوان و همینطور مناطق اداری ویژه هنگ کنگ و ماکائو در این سخنرانی و ارتباط ویدئویی شرکت کردند.
این نخستین سخنرانی از سری کلاس تیانگونگ بود و هدف فضانوردان محبوبیت علم فضایی بود. ایستگاه فضایی چین حداقل ۱۰ سال در فضا خواهد ماند، در حالیکه انتظار می رود ایستگاه فضایی بین المللی در سال ۲۰۳۰ به فعالیت خود آخر دهد.
چین می خواهد تا سال ۲۰۳۰ به قدرت اصلی فضایی تبدیل گردد تا با رقبای خود همچون ایالات متحده، روسیه و آژانس فضایی اروپا همگام شود و پیشرفته ترین ایستگاه فضایی را که به دور زمین می چرخد، ​​ایجاد کند.
منبع:

1400/12/25
19:02:47
5.0 از 5
278
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ