Go Map نقشه
یك مقام امنیت سایبری اعلام كرد؛

تلاش اوکراین برای انتقال داده ها و سرورهای حساس به کشوری دیگر

تلاش اوکراین برای انتقال داده ها و سرورهای حساس به کشوری دیگر

نقشه: یک مقام ارشد امنیت سایبری در اوکراین روز گذشته ادعا نمود دولت این کشور درحال آماده شدن برای انتقال داده ها و سرورهای خود به خارج از کشور در صورت نفوذ روسیه به عمق این کشور است.به گزارش نقشه به نقل از رویترز ویکتور ژورا، معاون سرویس دولتی ارتباطات ویژه و حفاظت اطلاعات اوکراین، اصرار کرد اداره وی درحال برنامه ریزی برای حوادث احتمالی است و این مساله نشان میدهد اوکراینی ها می خواهند در مقابل هرگونه تهدید روسیه برای ضبط اسناد حساس دولتی آماده باشند.
به گفته وی نخستین طرح صیانت از زیرساخت های فناوری اطلاعات در اوکراین بوده و انتقال آنها به کشوری دیگر تنها یک طرح ثانویه خواهد بود.
ژورا اظهار داشت: این اقدام تنها بعد از تغییرات قانونی که توسط قانونگذاران اوکراینی تصویب شده، ممکنست رخ دهد. مقامات دولتی قبلاً تجهیزات فنی و پشتیبان را به مناطق امن تر اوکراین که درحال حاضر خارج از دسترس نیروهای روسی است، منتقل کرده اند.
وی اضافه کرد: اوکراین پیشنهادهایی برای میزبانی داده ها از کشورهای مختلف دریافت کرده ولی از افشای نام آنها خودداری کرد.
این مقام دولتی اوکراین اظهار داشت: به سبب مجاورت جغرافیایی، یک مکان اروپایی ترجیح داده می شود. با این وجود گزینه های زیادی وجود دارد. از همه پیشنهادها استقبال می شود و ارزش بررسی دارند.
پیش از این در زمان فتح سریع کابل توسط طالبان، نیروهای طالبان توانستند به داده های حساس دولت قبلی همچون اطلاعات حقوق و دستمزد کارمندان و سربازان دولت افغانستان دسترسی پیدا کند. طالبان بطور بالقوه می توانستند از این طریق سرنخ هایی در مورد چگونگی دستگیری یا از بین بردن مخالفان داخلی به دست آورند.
نگرانی های مشابهی در اوکراین نیز وجود دارد. اگر روسیه بخواهد این کشور را کنترل کند، دسترسی به پایگاه های داده و پرونده های اطلاعاتی دولت اوکراین می تواند مفید باشد.


منبع:

1400/12/20
21:38:46
5.0 / 5
386
تگهای خبر: حوادث , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ