Go Map نقشه

امکان شرکت قبولی های دکتری علوم پزشکی در آزمون سال آینده

امکان شرکت قبولی های دکتری علوم پزشکی در آزمون سال آینده

امکان شرکت پذیرفته شدگان یا انصرافی های آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال ۱۴۰۰، در آزمون سال ۱۴۰۱ فراهم گردید.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، بر مبنای رای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، قانون محرومیت از شرکت در آزمون در صورت انصراف (یا لغو قبولی) ابطال شده است.
ازاین رو پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال ۱۴۰۰ و هم دانشجویان دوره روزانه درحال تحصیل مقطع دکتری سالهای قبل، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال ۱۴۰۱ در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه راهنما باید تا قبل از آخر مهلت مقرر ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱، از تحصیل انصراف دهند و سپس ثبت نام کنند و در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل تا زمان مقرر در صورت قبولی در آزمون، قبولی داوطلب لغو خواهد شد.
دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های غیر روزانه مقطع دکتری تخصصی در صورت داشتن سایر شرایط، می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ ثبت نام و شرکت نمایند و در صورت قبولی بعد از اعالم نتایج نهایی، انصراف خویش را به دانشگاه محل پذیرش عرضه نمایند.
داوطلبان می توانند پیش از شروع و یا آخر طرح تعهدات نیروی انسانی در آزمون شرکت نمایند و در صورتیکه در حین انجام طرح نیروی انسانی در آزمون قبول شوند، امکان ترخیص ایشان برای ادامهی تحصیل فراهم می شود.
بر مبنای مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی، شرط داشتن نمره زبان بعنوان پیش نیاز جهت شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی حذف گردیده است و درس زبان انگلیسی عمومی با ۳۰ سوال (شامل ۱۰ سوال درک مطلب، ۱۰ سوال لغت و ۱۰ سوال گرامر) با ضریب ۳ برای همه رشته ها بعنوان یکی از دروس امتحانی به آزمون اضافه شده است.
ثبت نام جهت شرکت در آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ از ۱۵ اسفند شروع می شود.
منبع:

1400/12/14
22:19:14
5.0 از 5
246
تگهای خبر: دانشجویان , دانشگاه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ