Go Map نقشه

بررسی کاربرد گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در درمان بیماری های کلیه و سنگ کلیه

بررسی کاربرد گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در درمان بیماری های کلیه و سنگ کلیه

به گزارش نقشه کنفرانس علمی «کاربرد گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در درمان بیماری های کلیه و سنگ کلیه» به همت پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی برگزار گردید.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، در وبینار «کاربرد گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در درمان بیماری های کلیه و سنگ کلیه» که با سخنرانی دکتر شمسعلی رضازاده، داروساز، متخصص شیمی دارویی و عضو هیات علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، برگزار شد، به فرآورده های گیاهی موثر بر بیماری های کلیه و سنگ کلیه پرداخته شد.
رضازاده ضمن اشاره به اینکه کلیه ها از مهم ترین ارگان های بدن هستند و عملکردهای مهمی را بر عهده دارند عنوان نمود بیماری کلیوی یکی از بیماری های خاموش است که در صورت عدم درمان امکان دارد منجر به ناتوانی طولانی مدت یا حتی مرگ شود.
عضو هیات علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، در ادامه گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی موثر بر درمان بیماری های کلیه و سنگ کلیه را برشمرد که میتوان به ختمی، کنگرفرنگی، ذرت، دم اسب، شیرین بیان، بابا آدم و...... اشاره نمود.
وی در این وبینار قسمت های مورد استفاده، ترکیبات، مواد موثره، خواص درمانی و عوارض جانبی گیاهان دارویی موثر در درمان بیماری های کلیه و سنگ کلیه را از نظر طب کلاسیک و طب سنتی برشمرد و در انتها به فرآورده هایی که از این گیاهان در بازار دارویی موجود می باشد و در مورد این گیاهان با داروسازان به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.
در این وبینار که دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی در ارتباط با این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.
مخاطبان این دوره پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصان طب سنتی بودند و این دوره به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزش های مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزارگردیده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه هم در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 72 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین انتهای دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب کنند.
منبع:

1400/12/12
23:59:54
5.0 از 5
4304
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ