Go Map نقشه
در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

جایگزین قیر در آسفالت تولید شد

جایگزین قیر در آسفالت تولید شد

به گزارش نقشه محققان در یک شرکت دانش بنیان با ماده ای پلیمری جایگزینی برای قیر در آسفالت تولید کردند که سبب افزایش عمر آسفالت تا ۱۰ سال می شود.محمدرضا شاه محمدی مدیر عامل شرکت دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ما با همکاری متخصصین در این شرکت توانستیم یک نوع ماده پلیمری را تولید نماییم که می تواند جایگزین قیر در آسفالت باشد.
وی با اعلان اینکه بواسطه این ماده، کیفیت آسفالت بمراتب افزایش می یابد، اظهار داشت: آسفالتی که حالا مورد استفاده قرار می گیرد در مدت زمان کوتاهی ترک می خورد و با سرما و گرما موج بر می دارد.
به گفته وی، اما با این پلیمر که جایگزین قیر می شود، طول عمر آسفالت افزایش می یابد و موجب استقامت آسفالت می شود.
این فعال دانش بنیان اظهار داشت: به آسانی می توان کیفیت آسفالت پلیمری را حداقل برای ده سال تضمین نمود.
وی با اعلان اینکه این ماده پلیمری بیرنگ است، اضافه کرد: در همین راستا می توان با بهره گیری از رنگ دانه ها آسفالت های رنگی ماندگار و باکیفیت را باکیفیت مشابه خارجی به تولید رساند.
به گفته مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، هر چند هزینه تولید آسفالت با بهره گیری از این ماده پلیمری کمی گران تر از نمونه آسفالت تولید شده با قیر است اما به سبب استقامت بالا و طول عمر بیشتر در مجموع اقتصادی تر از کاربرد قیر در تولید آسفالت خواهد بود.
وی با اعلان اینکه تا حالا نمونه داخلی آن در کشور وجود نداشته، اظهار داشت: بنا داریم این طرح را در صورت سرمایه گذاری وسیع به کار بگیریم تا آسفالت هایی باکیفیت بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد و جایگزین آسفالت فعلی شود.
به گفته شاه محمدی، بیشتر مواد استفاده شده در تولید این قیر بعنوان مواد اولیه آسفالت در داخل کشور موجود است و این یک مزیت برای بهره برداران خواهد بود.

1400/12/10
22:51:18
5.0 از 5
299
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ