Go Map نقشه

برنامه زمان بندی اجرای طرح های تحقیقاتی بازبینی شود

برنامه زمان بندی اجرای طرح های تحقیقاتی بازبینی شود

به گزارش نقشه مدیر کل دفتر برنامه ریزی و سیاستگذاری امور پژوهشی وزارت علوم با تاکید بر ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری در اجرای طرح های تحقیقاتی، اظهار داشت: از طرف دیگر لازم است تا سرعت اجرای طرح های تحقیقاتی و پژوهشی کوتاه تر شود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، محسن شریفی در جلسه ارتباط با مراکز پژوهشی غیر دولتی و بخش خصوصی دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر لزوم تقویت پژوهش، تولید و توسعه دانش، نوآوری و فناوری بخش خصوصی در جامعه اصرار کرد و اظهار داشت: باید این مهم در همه بخش ها مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاکید بر لزوم بازبینی در زمان بندی اجرای طرح های تحقیقاتی و پژوهشی و کوتاه تر شدن مدت آنها، اظهار نمود: طرح های پژوهشی مراکز پژوهشی بخش خصوصی باید ماهیت تحقیقات نوآورنه و کاربردی و فناورانه داشته باشد تا بتواند نیازها و چالش های کشور را مرتفع کند.
شریفی اشاره کرد: برای این منظور لازم است تا قسمتی از منابع بخش خصوصی برای اجرای تحقیقات جذب شود؛ چونکه اعتبارات ناچیز دولتی دراین زمینه کافی نیست و سرمایه گذاران برای ورود به این حوزه می توانند به حمایت و پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای اجرای پژوهش های بخش خصوصی اعتماد کنند.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و سیاستگذاری امور پژوهشی وزارت علوم افزود: ضرورت دارد سرمایه گذاران با مراکز پژوهشی و بخش خصوصی دارای مجوز از شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی همکاری بیشتری داشته باشند.
وی اشاره کرد: امروز ایران ظرفیت هایی برای بهره برداری از مزایای سیستم نوین فرا دنیا (Metaverse) و به کارگیری آن در سیستم شبکه مجازی سه بعدی روی خط در نظام پژوهش، نوآوری و فناوری درجهت رشد اقتصادی فرهنگی و گسترش کسب وکار دانش بنیان را دارد و با بهره بردن از این ظرفیت می تواند بطور شفاف تر در صحنه رقابت جهانی قرار گیرد و فرصت های بیشتری دراختیار جوانان و اعضای هیات علمی کشور قرار دهد.
شریفی افزود: بنابراین، برای ارتقای پژوهش درخدمت توسعه صنعتی کشور و گسترش کسب وکار دانش بنیان، نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی در جهت ارتقای پژوهش های علمی، تحقیقات کاربردی، نوآور و فناوری های نوآورانه هستیم.
منبع:

1400/11/24
11:27:59
5.0 از 5
389
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ