Go Map نقشه

لزوم توسعه بسترهای مجازی برای ارتباط مستمر دانشگاه های علوم پزشكی

لزوم توسعه بسترهای مجازی برای ارتباط مستمر دانشگاه های علوم پزشكی

نقشه: معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست كلان منطقه آمایشی ۸ با اشاره به ضرورت ارتباط دانشگاه های مناطق و كمك به توسعه یكدیگر اظهار داشت: می توانید برای این امر از بسترهای مجازی بهره برداری مناسبی داشته باشید.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دكتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشكی و تخصصی در نشست منطقه آمایشی ۸ با اشاره به نقش این منطقه در تدوین سند برآورد نیروی انسانی نظام سلامت، گفت این نخستین بار است كه در نظام سلامت چنین محاسبه ای انجام و مشخص می شود در هر رشته به چه تعداد نیروی انسانی نیاز داریم.
دكتر لاریجانی با اشاره به اینكه سابق بر این مطالعاتی در وزارت بهداشت انجام شده بود، گفت: امیدواریم با همكاری مناطق آمایشی این سند در سطح ملی و منطقه ای پیاده شود.
وی بر ضرورت جلب مشاركت اعضای هیئت علمی و دانشجویان در اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی اصرار كرد و اظهار داشت: لازم است در این راستا با همفكری این همراهی ایجاد شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت در ادامه اشاره كرد: فاصله جغرافیایی دانشگاه های منطقه زیاد است و مناسب می باشد از بسترهای مجازی برای رشد دانشگاه های منطقه استفاده كنید.
وی به اقداماتی كه در زمینه مرجعیت انجام شده اظهار داشت: دانشگاه های منطقه باید نقشه حركت خود به سمت مرجعیت را ترسیم و مشخص نمایند نقاط كلیدی كه می خواهند بر روی آن كار كنند چیست.
دبیر شورای آموزش پزشكی و تخصصی با اشاره به ظرفیت های منطقه آمایشی ۸ اظهار نمود: از این ظرفیت ها در سطح كل منطقه می توان بهره برد و گروه های منطقه ای این امكان را برای رشد دانشگاه های كوچك تر منطقه فراهم می آورد.
وی به تداوم اعتباربخشی در منطقه آمایشی ۸ اشاره نمود و اظهار داشت: ایجاد بسترهای مجازی می تواند ارزش زیادی در منطقه ایجاد كند.
دكتر لاریجانی با اشاره به اینكه لازم است آموزش دانشجویان دكترا در امتداد حركت به سمت دانشگاه های نسل سوم ارتقا یابد گفت: در این مقطع باید كاری شود كه دانشجو كارآفرین شود.
وی بر ضرورت نوآوری در آموزش اصرار كرد و گفت: مناطق باید در بسته ها برای كشور الگو شوند و در مأموریت ها نقش ملی داشته باشند و مناطق از زیرساخت های یكدیگر در سطح ملی بهره برداری كنند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه دوره های مهارتی می توانند برخی نیازهای كشور را مرتفع كنند، اظهار داشت: مناطق باید بررسی نمایند كه چگونه با بهره برداری از دوره های مهارتی به نیازهای ملی پاسخ دهند.
1397/12/26
15:15:43
5.0 از 5
4752
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ