Go Map نقشه
با اعتبار ۲۴۶ میلیاردتومانی؛

29 طرح کلان ملی فناوری در صنعت حمل و نقل حمایت شد

29 طرح کلان ملی فناوری در صنعت حمل و نقل حمایت شد

نقشه: باتوجه به اهمیت بالای صنعت حمل و نقل، 246 میلیارد تومان برای پشتیبانی از 29 طرح این حوزه در نظر گرفته شد.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، بی گمان صنعت حمل و نقل، یکی از اجزاء مهم در پازل رشد و توسعه اقتصادی شمرده می شود. این بخش دربرگیرنده کارهایی است که به گونه ای گسترده، در تمامی زمینه های تولید، توزیع و مصرف کالا و خدمات جریان دارد.
صنعت حمل و نقل با اقسام مختلف زمینی، دریایی و هوایی، به سبب نقش زیربنایی خود، تاثیر فراوانی بر پروسه رشد اقتصادی و پیشرفت کشورها دارد و در عین حال بدیهی است که این صنعت همگام با گسترش فناوری های مختلف در دنیا، نیازمند توسعه و نوآوری است.
به دلیل همین لزوم، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش می کند راه را برای ورود به حوزه حمل و نقل پیشرفته با ایجاد بستری برای به کار بستن قابلیت های فناورانه در نقاط کلیدی این صنعت هموار کند.
سهم ۱۰۲ میلیارد تومانی معاونت علمی
مرکز طرح های کلان ملی فناوری با هدف تحقق اهداف این معاونت، مبادرت به شناسایی و پشتیبانی از طرح های فناورانه در این عرصه، در سه بخش اصلی دریایی، زمینی و هوایی کرده است.
بررسی ها نشان میدهد از مجموع ۲۹ طرح حمایت شده از زمان شروع به کار مرکز طرح های کلان ملی فناوری، تمامی آنها در بازه زمانی سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ مورد حمایت قرار گرفته است.
مجموعا در حدود ۲۴۶ میلیارد تومان اعتبار بمنظور پشتیبانی از طرح ها مصوب شده است که از این مقدار، رقمی در حدود ۱۰۲ میلیارد تومان سهم معاونت بوده است.
همچنین حسب پیشرفت پروژه و فاکتورهای کلیدی عملکرد تعیین شده، تا حالا اعتباری در حدود ۲۱ میلیارد تومان، از سهم معاونت پرداخت شده است.
پیشتازی بخش حمل و نقل زمینی
تحلیل ها بیان کننده آنست از مجموع ۲۹ طرح حمایت شده، بخش حمل و نقل زمینی با ۲۲ طرح، بیشترین تعداد طرح های مورد حمایت را به خود مختص کرده است.
همچنین بررسی نسبت توزیع ریالی طرح ها حاکی از آنست که از مجموع ۲۴۶ میلیارد تومان اعتبار مصوب، بخش زمینی با رقمی بیش از ۱۹۱ میلیارد تومان، بیشترین میزان ریالی حمایت را به خود مختص کرده است.
تاکنون ۲۷ طرح که معادل حدود ۸۵ درصد از حجم ریالی طرح های سرمایه گذاری شده در این عرصه را به خود اختصاص داده، با موفقیت همراه بوده است.


منبع:

1400/11/06
23:34:56
5.0 از 5
389
تگهای خبر: خدمات , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ