Go Map نقشه
مدیر كل دانشجویی وزارت بهداشت:

سازوکار تامین خوابگاه های متاهلی دانشجویان در دست اقدام است

سازوکار تامین خوابگاه های متاهلی دانشجویان در دست اقدام است

به گزارش نقشه مدیر کل معاونت دانشجویی وزارت بهداشت به دو تکلیف قانونی این معاونت در مقابل قانون افزایش جمعیت مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت: نخستین آن تامین خوابگاه های متاهلی دانشجویان بوده که ساز و کار آن در دست اقدام است. دومین وظیفه پیگیری دوره های آموزشی و راه اندازی موضوعات مشاوره با سرفصل ازدواج و تشکیل خانواده با رویکرد ایرانی و اسلامی است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر حمید رضا اشراقی در اولین روز از همایش کشوری توانمند سازی علمی_فرهنگی رؤسا و کارشناسان ادارات مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور اظهار داشت: سازمان یونسکو در تقسیم بندی سرمایه های انسان ها می گوید در جوامع انسانی چند نوع سرمایه وجود دارد، سرمایه طبیعی، سرمایه مالی، سرمایه اجتماعی و سرمایه انسانی. ما نیز در زمینه ادارات مشاوره و سلامت روان درحال خدمت به دانشجویان علوم پزشکی، این سرمایه های مهم انسانی هستیم. دانشجویان ما در دانشگاه های علوم پزشکی بعنوان قشر فرهیخته، نخبه و اندیشمندی که به حق از بهترین دانشجویان مراکز آموزشی کشور هستند درحال تحصیل بوده و در عرصه های مختلف خصوصاً در کرونا نشان دادند که دلسوزانه و جانانه همپای عزیزان ما در زمینه بهداشت و درمان و در کنار اساتید دانشگاه ها برای ارائه خدمت مطلوب به نیازمندان و مردم قرار دارند و این وظیفه من و شما را بسیار حساس تر و اثر گذارتر می کند.
وی اشاره کرد: فشارهای دیگری نیز در جامعه ما وجود دارد، همچون آینده شغلی دانشجویان، بیم و امیدهای آنها و مهاجرت دانشجویان که از مباحث جدی ما است.
اشراقی اضافه کرد: دانش افزایی و توانمند سازی عزیزانمان در ادارات مشاوره و سلامت روان در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور، با وجود مهارت ها، تحصیلات و آگاهی که در شما وجود دارد، سبب دریافت خدمات مطلوب تری از طرف جامعه هدف شما می شود.
مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: اداره مشاوره و سلامت روان مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برمبنای بخشنامه شورای سیاستگذاری کارهای این اداره، بر خود واجب می داند در بحث توانمندسازی و برگزاری جلسات هم اندیشی با حضور شما عزیزان برنامه ریزی داشته باشد و این برنامه دو روزه به همین دلیل اهتمام دارد با رویکرد فرهنگی موضوعات را پی گیری کند.
به گزارش مفدا، مدیر کل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تصریح کرد: ابلاغ قانون «جوانی جمعیت و حمایت خانواده» بوسیله مجلس و سیستم اجرائی کشور انجام شده است و بعنوان تکلیف قانونی از وزارت بهداشت، معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال آینده مطالبه می شود.
به گفته ی ایشان، قانونگذار دو تکلیف را بر طبق این قانون، برای معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مشخص کرده است که نخستین آن تامین خوابگاه های متاهلی دانشجویان بوده که ساز و کار آن در دست اقدام است. دومین وظیفه پیگیری دوره های آموزشی و راه اندازی موضوعات مشاوره با سرفصل ازدواج و تشکیل خانواده با رویکرد ایرانی و اسلامی است که امیدوار هستم خداوند توفیق دهد در این راه موفق باشیم.
منبع:

1400/10/23
11:51:44
5.0 از 5
464
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ