Go Map نقشه
عضو شورای شهر قم:

تفکر موتور محرک خلاقیت است

تفکر موتور محرک خلاقیت است

به گزارش نقشه قم عضو شورای شهر قم اظهار داشت: تفکر موتور محرک خلاقیت است.


مصطفی ملایی در جلسه باشگاه تعاون و کارآفرینی که با محوریت تأثیر خلاقیت و نوآوری بر توسعه کسب وکارهای تعاونی به همت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی قم و جهاددانشگاهی قم برگزار شد، با اشاره به این که میزان خلاقیت به ایده های افراد مرتبط می باشد، اظهار نمود: خلاقیت به مفهوم بکارگیری توانایی های ذهنبی برای ایجاد فکر و اندیشه نو است و نوآوری عملیاتی نمودن و کاربردی سازی این ایده ها است.
وی با اعلان اینکه اساس کارآفرینی خلاقیت و ایده نو است، مطرح کرد: برای رشد خلاقیت در یک مجموعه باید به اصول مدیریت آشنا باشیم.
عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به این که تفکر موتور محرک خلاقیت است، عنوان کرد: امروز باید خلاقیت و تفکر جمعی را فعال نماییم و لازمه این عمل استفاده از مشارکت سایرین است.
وی با اعلان اینکه مدیر باید بستر خلاقیت در محیط کار را رشد دهد، اشاره کرد: بوسیله جلسات، کارگروه ها، شوراها و کمیته ها می توان مشارکت میان افراد را به وجود آورد و درپی آن به خلاقیت رسید.
ملایی با اشاره به این که لازمه تصمیم سازی فضاسازی و نیازشناسی است، اشاره کرد: نیاز فقط به معنا کمبود نیست بلکه در مواردی نیاز به مفهوم بهبود و رشد پیدا کردن است.
وی با اعلان اینکه برای رسیدن به خلاقیت جمعی باید دغدغه ایجاد نماییم، تصریح کرد: باید ذهن کارمند و پرسنل را درگیر نماییم تا بتوانیم به خلاقیت در سازمان برسیم.
این استاد دانشگاه با اشاره به این که باید دائما دنبال چالش باشیم، ابراز کرد: اگر دنبال چالش باشیم می شویم حاج قاسم سلیمانی که با دغدغه خاطر وسط میدان قرار می گیرد.
وی ادامه داد: امام حسین(ع) نیز با دغدغه اسلام و نماز به سمت کوفه حرکت کرد و آن واقعه کربلا رقم خورد.
ملایی با اعلان اینکه در کار گروهی باید ذهن درگیر شود، گفت: دغدغه منشا تحول است؛ انسان بزرگ بدنبال خلق سوال، انسان متوسط بدنبال حل سوال و انسان متوسط بدنبال فرار از سوال است درنتیجه ابتدا مدیر باید سوال طرح کند تا کارمند بتواند پاسخگو و دغدغه مند باشد.
وی با اشاره به این که هدفگذاری، تمرکز، سوال، تفکر، خلاقیت، کارآفرینی مراحلی هستند که باید به ترتیب طی شوند، عنوان کرد: سوال عطش و تشنگی به وجود می آورد و باید در امتداد اهداف مجموعه و تحلیلی باشد.
عضو شورای اسلامی شهر قم با اعلان اینکه در طرح سوال، مخاطب نباید به یک نکته خاص محدود شود، مطرح کرد: خداوند در قرآن کریم نیز در موارد بسیار مختلفی از مسلمانان سوال پرسیده است.
وی با اشاره به این که پدیده سکوت سازمان آفت یک مجموعه است، اشاره کرد: اگر افراد منفعت خودرا در منفعت سازمان ببینند و رشد خودرا در رشد سازمان ببینند آن گاه دیگر شاهد سکوت و بی تفاوتی نخواهیم بود.
ملایی با اعلان اینکه بازخورد مثبت مدیر نسبت به ایده ها تاثیر بسیار بالایی خواهد داشت، اشاره کرد: یکی از نکات دیگر که نیروهای سازمان را فعال می کند ایجاد امید و انگیزه است.
وی با اشاره به این که فردی که ایده می دهد باید احساس امنیت داشته باشد، تصریح کرد: نباید ایده هایی که خلاف نظر مدیر است با واکنش سریع روبرو شود.
منبع:

1400/10/18
17:31:47
5.0 از 5
314
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ