Go Map نقشه

ریزبالن های عکاس به کمک ماهواره ها می آیند

ریزبالن های عکاس به کمک ماهواره ها می آیند

برای تهیه تصاویر با کیفیت از سطح زمین معمولا از پهپادها یا ماهواره ها استفاده می شود اما محققان شرکتی در کلرادو سیستمی کم هزینه مبتنی بر استفاده از ریزبالن ها بدین منظور ساخته اند.به گزارش نقشه به نقل از نیواطلس، شرکت اربن اسکای مدعی است این سیستم مبتنی بر استفاده از بالن می تواند با هزینه ای بسیار ناچیز عکاسی از سطح زمین را با دقت بالا ممکن کند.
هر ریزبالن مورد استفاده بدین منظور متشکل از یک بالن استراتوسفری کوچک قابل استفاده مجدد است که در زیر آن یک ماژول حمل محموله که شامل یک دوربین با دقت بالا و رو به پایین است، تعبیه شده است. سنسورهای تصویربرداری دیگری مانند دوربین های مادون قرمز یا طیف سنجی هم می توانند در این سیستم مورد استفاده قرار بگیرند.
هر یک از این ریزبالن ها با قطر ۲.۵ متر در زمان حضور بر روی زمین با گاز هلیم پر شده و بعد از پر شدن بالن به پرواز درمی آیند. بالن های مورد اشاره در نهایت در ارتفاع بیشتر از ۱۸ هزار متری از سطح زمین، مستقر شده و عکس برداری را آغاز می کنند.
لنز مقاوم دوربین های این ریزبالن ها قادر به عکاسی در شرایط خاص جو فوقانی زمین بوده و سرعت چرخش آن بار مبنای سرعت حرکت بالون تعیین می شود. بالن های مذکور قادر به عکاسی از محوطه ای هزار کیلومتر مربعی از زمین در هر ساعت هستند.
هنگامی که فرایند عکس برداری کامل شد، خدمه زمینی از راه دور ماژول محموله را فعال می کند تا این محموله حاوی فایل عکس ها خویش را از پایین بالون رها کند و با چتر نجات به زمین برسد.


منبع:

1400/10/11
16:53:14
5.0 از 5
506
تگهای خبر: سفر , كیفیت , محققان , هزینه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ