Go Map نقشه
در یك شركت دانش بنیان؛

ساخت دستگاه تصویربرداری از کل بدن

ساخت دستگاه تصویربرداری از کل بدن

نقشه: پژوهشگران در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستگاه تصویربرداری از کل بدن شدند که تا آخر سال مجوز تولید انبوه آن گرفتن می شود.محمدرضا آی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دستگاه اسکن قلب ایرانی تولید شده در این شرکت تا حالا در ۶ بیمارستان نصب شده و ما در صدد ساخت دستگاه های دیگری دراین زمینه بوده ایم.
وی اضافه کرد: دستگاه اسپکت جنرال یکی از دستگاه های جدید این شرکت است که در موارد پزشکی از همه بدن امکان تصویربرداری را دارد که امسال تست های کلینیکال این دستگاه آغاز می شود.
وی با تاکید بر این که دستگاه اسپکت جنرال، جز دستگاه های تصویربرداری پزشکی هسته ای است اما از همه ارگان های بدن تصویربرداری می کند، اظهار داشت: استفاده از این دستگاه تصویربرداری از قلب، سیستم اسکلتی بدن، مغز و… را فراهم می آورد و یکی از پرکاربردترین دستگاه های تصویربرداری محسوب می شود.
وی اشاره کرد: هم اکنون دستگاه های تصویربرداری بصورت جداگانه هستند که با بهره گیری از این که نیاز به دستگاه جداگانه ندارد و با بهره گیری از یک دستگاه چندین تصویربرداری انجام می گیرد.
آی با اعلان اینکه نمونه خارجی این دستگاه وجود دارد، بیان کرد: نمونه خارجی این دستگاه در کشور وجود دارد اما با تولید انبوه این دستگاه می توانیم سیستم های جدید تصویربرداری چندکاره را جایگزین دستگاه های خارجی مستهلک نماییم.
مدیرعامل این شرکت با اعلان اینکه اختتام امسال مجوزهای ساخت و تولید این دستگاه را دریافت می کنند، اظهار داشت: حالا با کسب دانش فنی ساخت آن به جمع تولیدکنندگان این دستگاه پیوسته ایم.
وی با اعلان اینکه قیمت این دستگاه ۶۰ درصد نمونه خارجی قیمت دارد، اظهار داشت: هم اکنون ۲۰۰ دستگاه خارجی با عمر بالای ۱۰ سال وجود دارد بدین جهت علاوه بر جایگزینی این دستگاهها با نمونه های ایرانی می توانیم پیش بینی نماییم در سال به ۱۰ تا دستگاه اسپکت جنرال نیاز داریم.
وی با اعلان اینکه برنامه صادراتی برای این دستگاه پس از تولید داریم، اظهار داشت: در ابتدا کشورهای همسایه و سپس توسعه بازار در سایر کشورها جز برنامه های ما در این شرکت محسوب می شود.


منبع:

1400/08/22
11:00:33
5.0 از 5
1100
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ