Go Map نقشه

هفتمین کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی شروع به کار کرد

هفتمین کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی شروع به کار کرد

نقشه: هفتمین کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی با شعار محوری آموزش مهندسی، گذشته، حال و آینده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر بصورت مجازی شروع به کار کرد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر امیر نادر عسکرپور دبیر هفتمین کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی در این کنفرانس اظهار داشت: این کنفرانس به نحوی برنامه ریزی شده که بصورت مشارکتی باشد و حاضرین بتوانند در تمام بخش های کنفرانس نظرات و ایده های خودرا مطرح کنند.
دبیر هفتمین کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی اضافه کرد: برنامه های اصلی این کنفرانس شامل پنج سخنرانی کلیدی، شش میزگرد تخصصی و شش نشست ارائه مقاله می باشد. در این کنفرانس ۲۵ مقاله در زمینه تخصصی آموزش مهندسی ارائه می شود و در میزگردها و سخنرانی های کلیدی به مسائل مبتلی به آموزش مهندسی از دید متخصصان حوزه های مختلف پرداخته می شود.
وی ادامه داد: مشارکت شرکت کنندگان در کنفرانس زمینه همفکری و تضارب آرا را فراهم می آورد همین طور از این طریق می توانیم به ایده ها و دانش جدید دست یابیم.
دکتر عسکرپور با اعلان اینکه آموزش مهندسی دارای ابعاد مختلفی است، اشاره کرد: در این کنفرانس برنامه داریم از تجربیات استفاده نمائیم تا بتوانیم برای آینده آموزش مهندسی برنامه ریزی نماییم.
همچنین، دکتر علی اشرفی زاده رییس هیات مدیره انجمن آموزش مهندسی ایران در هفتمین کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: انجمن آموزش مهندسی یک نهاد به بلوغ رسیده و الان دارای هزار و ۲۵۰ عضو پیوسته، وابسته و دانشجویی است.
وی ادامه داد: همین طور این انجمن دارای ۱۰ کمیته تخصصی است که هر کمیته ۱۰ عضو دارد. تا حالا شاخه های انجمن نیز در ۱۲ دانشگاه بزرگ کشور شکل گرفته است.
رییس هیات مدیره انجمن آموزش مهندسی ایران اشاره کرد: در حال حاضر حدود ۱۰۰ نفر از بزرگان کشور در زمینه آموزش مهندسی بعنوان عضو دائمی انجمن هستند و همین طور این انجمن دارای ۵۰ عضو حقوقی است.
دکتر اشرفی زاده اشاره کرد: فعال و موثر بودن انجمن ها در حیات یک جامعه یکی از علامت های توسعه یافتگی به حساب می آید و هر چه یک کشور توسعه یافته تر باشد انجمن های آن فعال تر خواهند بود.
وی گفت: کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی یکی از برنامه های مستمر انجمن است که بر طبق هدف اصلی انجمن با محوریت ارتقا آموزش مهندسی برگزار می گردد.
دکتر محمدرضا اسلامی رییس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم نیز در این مراسم اظهار داشت: در حال حاضر انجمن ها نقش به سزایی در توسعه کشورها دارند و کشورهایی می توانند هویت و شخصیت علمی داشته باشند که انجمن ها و نهادهای علمی آن کشور حرفی برای گفتن داشته باشند.
وی با اعلان اینکه انجمن ها مغزهای متفکر یک کشور هستند، اضافه کرد: انجمن های علمی رابط میان ارتباط صنعت با دانشگاه ها هستند که این روند باید در کشور ما بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رییس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم اشاره کرد: در حال حاضر ارتباط میان دانشگاه ها و صنعت ضعیف است چونکه ارتباط میان صنعت و انجمن های علمی ضعیف است بدین سبب باید برنامه ریزی صورت گیرد تا ارتباط میان انجمن ها با صنعت بیشتر شود.




منبع:

1400/08/05
17:51:31
5.0 از 5
556
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ