Go Map نقشه

تزریق دوز اول واکسن آسترازنکا فقط تا 10 آبان ماه در قم انجام می شود

تزریق دوز اول واکسن آسترازنکا فقط تا 10 آبان ماه در قم انجام می شود

به گزارش نقشه قم معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از توقف تزریق دوز اول واکسن آسترازنکا از دهم آبان ماه در استان قم اطلاع داد.


دکتر سیامک محبی، بامداد امروز در جلسه ویژه واکسیناسیون که در مرکز بهداشت استان قم برگزار شد با تاکید بر تسریع روند واکسیناسیون در استان قم اضافه کرد: متقاضیان تزریق دوز اول واکسن آسترازنکا در استان قم فقط تا دهم آبان ماه فرصت دارند تا با رفتن به یکی از مراکز تجمیعی واکسیناسیون در سطح استان، این نوع واکسن را تزریق نمایند.
وی ضمن اشاره به این که از دهم آبان ماه به بعد فقط دوز دوم واکسن آسترازنکا در قم موجود است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه برای تأمین واکسن مورد نیاز در استان هیچ مشکلی وجود ندارد اما محدودیت در نوع واکسن دور از انتظار نیست.
محبی با اشاره به اینکه بهترین روش برای مبارزه با همه گیری کووید-۱۹ واکسیناسیون است، تصریح کرد: تمام واکسن های تأیید شده سازمان جهانی بهداشت نشان داده اند که در محافظت از انسان در مقابل عواقب شدید ناشی از کرونا بسیار اثرگذار هستند. همینطور تزریق واکسن از مرگ بر اثر مبتلا شدن به کرونا جلوگیری می کند و همکنون شاهد کاهش چشم گیر موارد فوت در افرادی که هر دو نوبت واکسن خویش را دریافت کرده اند، هستیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم در انتها اضافه کرد: سفارش ما به تمام همشهریان عزیز که تابحال جهت تزریق واکسن کرونا اقدام نکرده اند این است که در اسرع وقت نسبت به واکسینه شدن خود اقدام نمایند و در کنار واکسیناسیون عمومی برای پیشگیری از شیوع کرونا تمامی جامعه باید رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله گذاری اجتماعی» را جدی بگیرند.
منبع:

1400/08/04
22:14:39
5.0 از 5
475
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ