Go Map نقشه

گسترش زیست بوم نوآوری در زمینه ساختمان

گسترش زیست بوم نوآوری در زمینه ساختمان

نقشه: مرکز نوآوری مواد ساختمانی در یک همکاری چند جانبه با هدف شناسایی ایده و طرح های نوآورانه حوزه بتن و تکنولوژی های جدید آن بوجود آمد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، این همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از هلدینگ های تخصصی در زمینه صنایع کاشی وسرامیک، دو شتابدهنده و انجمن تحقیق و توسعه و نوآوری صنایع و معادن ایران شکل گرفته و منجر به راه اندازی مرکز نوآوری مواد ساختمانی در کشور شده است.
صنعت ساختمان، بعنوان یکی از صنایع گسترده و بسیار موثر در اقتصاد کشورها، همیشه یکی از اهداف اصلی و نقطه تمرکز فناوران و نوآوران جهت استفاده از علم، خلاقیت، هنر و فناوری در امتداد رفع نیازمندی ها و ارتقا این صنعت است. در بین استارت آپ های کشورها، چندین مجموعه در حوزه های مختلف از تولید و معرفی محصولات ساختمانی جدید تا ایجاد بستری برای پیوند میان تامین کنندگان و خریداران مواد و مصالح ساختمانی، فعال می باشند که شناسایی شده اند.
حوزه ساختمان بعنوان یکی از صنایع با قدمت کشور که پتانسیل های بالقوه و بالفعل پژوهشی و صنعتی قابل توجهی در آن وجود دارد، دارای موضوعات متنوع و گلوگاه های فراوانی، در امتداد تکمیل و ارتقای زنجیره تامین و ارزش خود است. استفاده از تکنولوژی های جدید در امتداد توسعه این صنعت می تواند بر جنبه های مختلف کیفی زندگی انسان، تأثیر به سزایی بگذارد، با وجود این، هنوز در بخش قابل توجهی از پروژه های ساختمانی کشور، از شیوه های سنتی بهره گیری می شود.
در سالهای اخیر در زیست بوم نوآوری کشور، خصوصا در بین مراکز نوآوری، شتابدهنده های تخصصی داخلی و استارت آپ های فعال، نیاز به ایجاد و فعالیت یک زیرساخت نوآورانه در صنعت ساختمان، قابل لمس است. با درک اهمیت این مساله و با هدف کمک به حل این خلا در زیست بوم نوآوری کشور، مرکز نوآوری مواد ساختمانی به وجود آمده است تا فضایی برای ورود خلاقیت ها و نوآوری ها به صنعت ساختمان فراهم گردد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، به همین دلیل ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراخوانی منتشر نموده است تا برمبنای آن شرکت های توانمند و علاقه مندان برای حضور در این مرکز اقدام نمایند. همه متقاضیان تا ۲۰ مهرماه سال ۱۴۰۰ برای ثبت نام مهلت دارند.
منبع:

1400/07/03
18:10:23
5.0 از 5
596
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ