Go Map نقشه

اعلام تازه ترین آمار انتخاب رشته آزمون ارشد

اعلام تازه ترین آمار انتخاب رشته آزمون ارشد

به گزارش نقشه سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از 181 هزار داوطلب مجاز در آزمون کارشناسی ارشد 1400 آگاهی داد و اظهار داشت: مهلت انتخاب رشته فردا اختتام می یابد.


فاطمه زرین آمیزی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز شناخته شده در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سازمان سنجش آموزش کشور ۱۴۰۰ فردا سه شنبه ۱۶ شهریور ماه با اختتام می رسد.
ایشان سپس با تاکید بر این که تا کنون حدود ۱۸۱ هزار داوطلب مجاز در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ انتخاب رشته کرده اند، اشاره کرد: از تعداد ۶۳۶ هزار و ۵۹۷ داوطلب شرکت کننده در آزمون تعداد ۴۰۶ هزار و ۴۲۷ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد نیز ۲۲۰ هزار و ۱۷۰ نفر یعنی ۵۴ درصد نفر زن و مابقی مرد هستند. ظرفیت پذیرش در تمامی دوره های مورد پذیرش بدون در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ۱۳۶ هزار و ۶۹۱ نفر عنوان شده است.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اشاره کرد: آمار ثبت نام کنندگان جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ نسبت به آمار داوطلبان آزمون سال ۱۳۹۹، تعداد ۱۰ هزار و ۹۵۷ نفر کمتر است. همین طور تعداد کل رشته های امتحانی، ۱۳۱ کد رشته امتحانی بوده و آزمون طی ۳ نیم روز از چهارشنبه ۶ تا ۸ مرداد انجام شد.
زرین اضافه کرد: آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می شوند، علاوه بر مشاهده کارنامه، ضرورت دارد برمبنای برنامه زمانی و اطلاعیه مندرج در سایت سازمان، نسبت به مشاهده و دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ اقدام و بعد از مطالعه دقیق آن، نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل از میان کد رشته امتحانی مجاز و یا دوره های مجاز به انتخاب رشته اقدام و نسبت به ثبت کد رشته محل های انتخابی به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام نمایند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اشاره کرد: گزینش اولیه و نهایی داوطلبان برمبنای نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی (لیسانس) با رعایت دیگر ضوابط مربوط صورت خواهد گرفت.
منبع:

1400/06/15
21:32:37
5.0 از 5
558
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ