Go Map نقشه
با حضور ستاری صورت می گیرد؛

افتتاح فاز نخست کارخانه نوآوری زاهدان

افتتاح فاز نخست کارخانه نوآوری زاهدان

معاون علمی و تکنولوژی امروز با سفر به سیستان و بلوچستان کارخانه نوآوری زاهدان، مرکز نوآوری و صنایع خلاق، ساختمان مرکز رشد سلامت این استان را افتتاح می کند.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری، مرکز نوآوری و صنایع خلاق سیستان وبلوچستان در مسافرت یک روزه سورنا ستاری معاون علمی و فناوری به استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد. این مرکز به توسعه کارآفرینی و فناوری در این استان کمک می نماید و به تجاری سازی نوآوری ها منجر خواهد شد.
سورنا ستاری امروز در مراسم افتتاح این مرکز در جمع رسانه های استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در مسافرت امروز، شاهد شروع به کار مراکز نوآوری و خلاق جدیدی در استان خواهیم بود، اظهار داشت: با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری، مراکز نوآوری و خلاق در چابهار، ایرانشهر، زابل، زاهدان و سراوان هم فعالیت خویش را آغاز می کنند یا توسعه می دهند.
به گفته ستاری، یکی از موفق ترین پارک های علم و فناوری کشور در استان سیستان و بلوچستان فعالیت می کند که این تلاش ها به دیگر شهرهای استان هم تسری یافته است. اتفاقی که زیست بوم فناوری و نوآوری را در جنوب شرق کشور گسترش می دهد.
معاون علمی و فناوری اضافه کرد: جوانان با استعداد و متخصصی در پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان فعالیت می نمایند و کسب و کارهای خویش را توسعه داده اند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حامی این فعالیت ها و تلاش ها است.
وی همینطور اظهار داشت: ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش می نماییم حمایت های اعتباری خود از این استان را افزایش دهیم و شرایط برای توسعه فناورانه سیستان وبلوچستان را فراهم نماییم.
مرکز نوآوری و صنایع خلاق ایرانشهر گشایش یافت
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در آستانه آغاز هفته دولت به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است تا با حضور در این استان و بازدید از دستاوردهای دانشی و فناورانه آن، روند توسعه زیست بوم در این استان شتاب پیدا کند. این سفر با آغاز به کار مرکز نوآوری و صنایع خلاق ایرانشهر شروع شد.
دانشگاه این استان هم میزبان کاروان علمی و فناوری می شود. افتتاح ساختمان شماره ۲ مرکز نوآوری این دانشگاه در ۶۵۰ متر مربع یکی از برنامه های ستاری در این سفر است. همینطور امروز کلنگ ایجاد برج فناوری دانشگاه هم به زمین زده خواهد شد تا این برج میزبان همه شرکتهای دانش بنیان و خلاق این استان شود.
مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان توسعه می یابد
در این سفر یک روزه مقرر است ساختمان جدید مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم افتتاح شود. این فضای یک هزار متر مربعی میزبان ۳۵ هسته فناور و ۶ شرکت دانش بنیان و خلاق است و با حضور ستاری بخشی از دستاوردهای دانشی آنها رونمایی خواهد شد.
کارخانه نوآوری زاهدان افتتاح می شود
بخش مهم و قابل توجه این سفر، افتتاح فاز نخست کارخانه نوآوری زاهدان است. با این افتتاح، یکی از استانهای کمتر برخوردار کشور صاحب کارخانه نوآوری می شود تا فضایی برای رشد و توسعه شرکتهای دانش بنیان و خلاق و رفع نیازهای فناورانه این استان ایجاد شود. این کارخانه ۸ هزار متر مربعی ۳۲ شرکت دانش بنیان و خلاق و ۲۴ تیم استارتاپی را در دل خود جای داده است. شرکت هایی فعال در حوزه صنایع خلاق، سلامت، گیاهان دارویی، معماری، کشاورزی و غیره.
این سفر با آغاز به کار ویدئوکنفرانسی مرکز نوآوری آموزشکده فنی و حرفه ای فرخی سیستانی زابل، مرکز نوآوری مجتمع آموزش عالی سراوان، مرکز نوآوری دانشگاه بین المللی چابهار، مرکز توسعه و تجاری سازی چابهار، مرکز نوآوری دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهاربه آخر خواهد رسید.


منبع:

1400/06/02
09:14:17
5.0 از 5
735
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ