Go Map نقشه

فردا آخرین مهلت انتخاب رشته کنکوری ها

فردا آخرین مهلت انتخاب رشته کنکوری ها

نقشه: مهلت انتخاب رشته مجازین آزمون سراسری سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی فردا پنج شنبه 21 مرداد اختتام می یابد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از ۹ تیر ماه سال جاری همزمان در ۴۱۴ شهرستان و ۳۵۲۲ حوزه امتحانی با رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام شد و پروسه برگزاری آن به مدت ۴ روز ادامه داشت. انتخاب رشته مجازین این آزمون که از روز پنج شنبه ۱۴ مرداد شروع شده بود و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده فردا پنج شنبه ۲۱ مرداد اختتام می یابد.
طبق آخرین آماری که سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛ ۴۰۲ هزار داوطلب در رشته های با آزمون و ۲۳ هزار داوطلب نیز دررشته های بدون آزمون دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی ثبت نام کرده اند.
دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ نیز اصلاح شده و داوطلبان می توانند برمبنای اصلاحات جدید نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند و درصورت نیاز، اطلاعات انتخاب رشته خودرا ویرایش نمایند.
در کنکور ۱۴۰۰ تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد ثبت نام کردند که برای آنها با احتساب گروه آزمایشی دوم برخی داوطلبان، تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت ورود به جلسه صادر شد.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ظرفیت های پذیرش دانشجو در کنکور ۱۴۰۰ حدودا به اندازه سال قبل است، به نحوی که سال ۹۹ حدود یک میلیون نفر در کلیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرش شدند.
اسامی پذیرفته شدگان نهایی کنکور ۱۴۰۰ هفته آخر شهریور اعلام خواهد شد و بر طبق این نتایج، تعداد یک میلیون و ۹۰ هزار داوطلب در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور پذیرش خواهند شد.
کلید اولیه آزمون سراسری برای حوزه های خارج از کشور روز ۱۶ تیر ماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرارگرفته است.
منبع:

1400/05/21
00:01:56
5.0 / 5
345
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ