Go Map نقشه

کلید اولیه آزمون ارشد منتشر گردید

کلید اولیه آزمون ارشد منتشر گردید

کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی طی روزهای ۶ تا ۸ تیر برگزار گردید. تعداد ۶۳۴ هزار و ۵۴ داوطلب در این آزمون شرکت کردند که حدود ۵۳ درصد داوطلبان را زنان تشکیل می دادند.
آزمون کارشناسی ارشد در ۶ گروه آموزشی برگزار شد که در گروه علوم انسانی با شرکت بیشتر از ۴۰۸ هزار نفر در گروه علوم پایه بیشتر از ۳۵ هزار نفر در گروه فنی و مهندسی بیشتر از ۱۲۵ هزار نفر، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۱۴ هزار و ۶۷۲ نفر، در گروه هنر ۴۶ هزار و ۸۵۶ نفر، در گروه دامپزشکی ۲ هزار و ۵۴۵ نفر و مجموعا ۶۳۴ هزار و ۵۹ داوطلب در این آزمون شرکت کردند.
از مجموع 131 رشته امتحانی آزمون کارشناسی ارشد، ۶۴ عدد آن "بین رشته ای" است و داوطلب می تواند به جز رشته اول خود در این رشته ها هم شرکت نماید.
کلید اولیه آزمون در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و نتایج اولیه آزمون دهه اول شهریور اعلام می شود که داوطلبان پس از مشاهده نتایج اولیه خود می توانند انتخاب رشته کنند. همینطور به تدریج تا اوایل مهر ماه نتایج رشته های مصاحبه دار و آزمون های عملی هم اعلام می شود. نتایج نهایی آزمون فوق اواخر مهر یا اوایل آبان ماه اعلام خواهد شد.
ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ سال قبل حدودا ۱۴۷ هزار نفر بود و حدودا ۱۳۰ هزار ظرفیت هم در دانشگاه آزاد اسلامی وجود داشت و با عنایت به ضریب ریزش ها، پیشبینی شده سال جاری ظرفیت پذیرش داوطلب ارشد در کل زیر نظام ها حدود ۳۰۰ هزار نفر باشد و حدودا ۵۰ درصد داوطلبان می توانند در این رشته ها پذیرش شوند.
منبع:

1400/05/17
16:06:57
5.0 از 5
596
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ