Go Map نقشه
جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی، رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان:

نیاز امروز توسعه کشور، پشتیبانی از جهاددانشگاهی است

نیاز امروز توسعه کشور، پشتیبانی از جهاددانشگاهی است

زنجان رییس جهاددانشگاهی استان زنجان اشاره کرد: به جهت اینکه ظرفیت های غنی و باارزش این نهاد انقلابی در راه توسعه کشور قرار گیرد، نیاز به حمایت بیش از پیش مسئولان از جهاددانشگاهی است.کامران جعفری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به فرا رسیدن چهل و یکمین سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، اظهار داشت: جهاددانشگاهی از دیرباز تا به امروز تلاش نموده است، جهادگونه و به مفهوم واقعی کلمه در امتداد حل مشکلات کشور گام بردارد، این در شرایطی است که معتقدیم به جهت اینکه توسعه واقعی با ظرفیت های ارزشمندی که در جهاددانشگاهی است، رخ دهد، نیازمند حمایت بیش از پیش مسئولان هستیم.

وی شناخت مسئولان از جایگاه و ظرفیت های جهاددانشگاهی را لازمه رسیدن به اهدافی که در سایه عملکرد جهادی محقق می شود، دانست و اضافه کرد: با عنایت به این که این نهاد انقلابی در زمینه های مهم و شاخصی چون پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، اشتغال و... فعالیت داشته و نیاز امروز کشور در این بخش ها بیش از گذشته است، به همین خاطر ضرورت پشتیبانی از این نهاد انقلابی بیش از پیش نمایان می شود.

این مسئول با یادآوری این که جهاددانشگاهی نهادی خودگردان بوده و پشتیبانی از آن موجب خواهد شد تا مشکلات مالی سد راه بروز و ظهور ظرفیت های این نهاد انقلابی که برای حل مشکلات کشور ضروری می باشد، نشود، اشاره کرد: یکی از ظرفیت های باارزش جهاددانشگاهی در زمینه اشتغال جوانان که مسئله امروز کشور است، بوده و نباید اجازه دهیم دغدغه مالی جهاددانشگاهی، این ظرفیت را کمرنگ کند.

جعفری در ادامه به عملکرد یک سال قبل جهاددانشگاهی زنجان در بخش های مختلف این نهاد اشاره نمود و افزود: کارهای جهاددانشگاهی زنجان در شرایطی محقق شده است که این نهاد انقلابی به شدت با کمبود منابع مالی، تورم، محدودیت های کرونائی و... مواجه بود اما کوشش کرد تا اجازه ندهد محدودیت های کرونائی اثر منفی بر عملکرد این نهاد انقلابی بگذارد.

معاونت آموزش و کارآفرینی

مرکز آموزش علمی کاربردی؛

کسب رتبه ۱۰ کشوری در میان ۴۸۷ مرکز

وی از مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی زنجان بعنوان یکی از مراکز پویای آموزشی در استان یاد کرد و اظهار داشت: خوشبختانه این مرکز در ارزیابی عملکرد سال قبل دانشگاه جامع علمی کاربردی توانست در میان ۴۸۷ مرکز علمی کاربردی کشور در زمره ۱۰ مرکز برتر کشوری قرار گیرد که از این حیث تنها نماینده حاضر از مجموعه مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کشور است.

این مسئول افزود: با عنایت به این که نگاه مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی زنجان بحث کیفی سازی بوده، به همین خاطر با وجود ریزش تعداد دانشجویان مراکز علمی کاربردی در کشور و به تبع آن در استان زنجان، مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی زنجان توانست تعداد دانشجویان خودرا در وضعیت کرونائی همانند سنوات گذشته حفظ نموده و از این حیث جایگاه خودرا از دست ندهد.

مرکز آموزش های کوتاه مدت؛

کسب رتبه ۷ کشوری در تعداد نفرات آموزش دیده و درآمد

وی با یادآوری این که این نهاد انقلابی در زمینه آموزش های کوتاه مدت معاونت آموزش و کارآفرینی تلاش نموده است تا کارهای خودرا مبتنی بر قابلیت های تخصصی افراد و باتوجه به نیازهای استان برنامه ریزی کند، اضافه کرد: معتقدیم شناسایی واقعی نیازها منتج به اشتغال پایدار برای جوانان خواهد شد، به همین خاطر همه تلاش ها بر محور شناسایی استعداد واقعی جوانان معطوف بوده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با یادآوری این که این نهاد انقلابی در زمینه آموزش های کوتاه مدت توانسته است پذیرای بیش از ۲۳ هزار نفر از زنجانی ها طی یک سال قبل باشد، اظهار نمود: کسب رتبه هفتم کشوری به لحاظ تعداد نفرات آموزش دیده و درآمد در حالی محقق شد که زنجان به لحاظ جمعیت رتبه ۲۵ کشوری بوده و این می تواند یک موفقیت بزرگ برای معاونت آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی زنجان تلقی شود.

مرکز خدمات تخصصی پایش محصولات کشاورزی و فرآورده های غذایی؛

تنها مرکز خدمات تخصصی محصولات سالم کشاورزی در زنجان

این مسئول با اعلان اینکه معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی زنجان در قالب سه مرکز خدمات تخصصی و یک دفتر نمایندگی، کارهای خودرا انجام می دهد، درباب کارهای مرکز خدمات تخصصی پایش محصولات کشاورزی و فرآورده های غذایی جهاددانشگاهی زنجان، تصریح کرد: این مرکز توانست در سال قبل مجوز آزمایشگاه همکار دامپزشکی و جهادکشاورزی را در امتداد آنالیز محصولات سالم کشاورزی گرفتن کند.

جعفری با اعلان اینکه این مرکز بعنوان تنها آزمایشگاه دارای مجوز غذا و دارو، استاندارد، دامپزشکی و جهادکشاورزی در استان بوده و دارای رتبه A کشوری بعنوان آزمایشگاه همکار غذا و دارو است، متذکر شد: همین طور این مرکز موفق به تولید کمپوست و قارچ نهایی گانودرما و فروش آن شده که اکنون در فاز تولید، منجر به تهیه محصولات بهداشتی گانودرما خواهد شد.

مرکز خدمات تخصصی مواد و نانوتکنولوژی؛

«نانوحس گر» و قرار گرفتن در میان ۱۰ طرح برتر ستاد اقتصاد مقاومتی استان

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان در ادامه به کارهای دومین مرکز تخصصی این نهاد انقلابی در معاونت پژوهشی اشاره نمود و اظهار داشت: مرکز خدمات تخصصی مواد و نانوتکنولوژی جهاددانشگاهی زنجان، گام اول را با وجود عمر یک ساله خود محکم برداشت و در طول این مدت کوتاه به دستاوردهای فناورانه تولید نانوحس گرهای حکاکی شده مولکولی دست یافت تا جزو ۱۰ پروژه تحقیقاتی برتر ستاد اقتصاد مقاومتی و جهش تولید استان لقب بگیرد.

جعفری با یادآوری این که این مرکز دارای یک ثبت اختراع و چهار الکترود درحال ثبت اختراع در سامانه مالکیت معنوی است، تصریح کرد: با وجود این که مرکز خدمات تخصصی مواد و نانوتکنولوژی معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی زنجان در سال قبل موافقت کلی خودرا برای آغاز به کار گرفتن کرد اما علاوه بر تولید فناورانه نانوحس گرها، در عرصه تولید نانواکسیدهای فلزی بصورت نیمه صنعتی نیز وارد شده است.

مرکز خدمات تخصصی ICT؛

هوشمندسازی ایستگاه های فشار گاز برای نخستین بار در جهاددانشگاهی کشور

وی با تاکید بر این که مرکز خدمات تخصصی ICT جهاددانشگاهی زنجان بر آنست تا با هدف بومی سازی تکنولوژی های جدید، استان را دراین زمینه بی نیاز کند، افزود: این مرکز با جذب نیروهای نخبه دانشگاهی، علاوه بر جلوگیری از مهاجرت این سرمایه های غنی علمی، زنجان را در حوزه طراحی، تولید و استفاده از تکنولوژی های جدید الکترونیکی و هوشمند بی نیاز کند.

این مسئول با اشاره به پروژه های شاخص این مرکز، اظهار نمود: هوشمندسازی ایستگاه های فشار گاز با بهره گیری از اتوماسیون هوشمند مدیریت پارامترهای محیطی برای نخستین بار در جهاددانشگاهی کشور، ایجاد شبکه جامع آزمایشگاهی جهاددانشگاهی، طراحی سامانه هوشمند مدیریت ناوگان و ساماندهی هوشمند مدیریت مصرف انرژی، از دستاوردهای شاخص مرکز خدمات تخصصی ICT جهاددانشگاهی زنجان است.

دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان؛

افزایش تعداد قراردادها به بالای ۵۰۰ مورد در سال گذشته

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان در ادامه با اشاره به راه اندازی دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان در زنجان، به فعالیت یک دهه گذشته این بخش اشاره نمود و اظهار داشت: سلول های بنیادی بند ناف در درمان بیش از ۸۰ نوع بیماری همچون بیماری صعب العلاج، تالاسمی کم خونی های شدید، فلج مغزی، اوتیسم و... برای خود نوزاد و نیز بستگان درجه یک نوزاد قابل استفاده می باشد.

وی با اعلان اینکه انجام خون گیری و ارسال آن به مرکز، مشاوره پزشکی با مادر و... همچون اقداماتی است که در دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان در زنجان انجام می شود، عنوان کرد: این دفتر جزو نمایندگی های برتر در کشو به لحاظ عقد قرارداد بوده و تعداد قراردادهای منعقده این نمایندگی طی سال قبل به ۵۲۱ مورد می رسد که همین مورد سبب شده است تا از این حیث در کشور ارتقا یابد.

معاونت فرهنگی

کسب ۵ رتبه برگزیده کشور در سال کرونایی

جعفری با اشاره به این که مهم ترین هدف معاونت فرهنگی این نهاد در وضعیت کرونائی، حفظ ارتباط فعالان، علاقه مندان و دانشجویان با مراکز این معاونت بوده است، بیان کرد: با وجود تعطیلی مراکز دانشگاهی، تلاش شد این ارتباط قطع نشده و حتی برخی ساختارها نیز جهش یافت. گفتنی است از ۹ سازمان فعال حوزه معاونت فرهنگی، همه شعب آن در زنجان فعال بوده و دارای رتبه های کشوری نیز هستند.

وی به کسب ۵ رتبه کشوری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی زنجان طی سال قبل اشاره نمود و اظهار داشت: کسب رتبه برگزیده توسط سازمان دانشجویان، رتبه برگزیده در دفاع سه دقیقه پایانه نامه های دانشجویی، رتبه برتر در سازمان کارهای قرآنی دانشگاهیان کشور، رتبه برگزیده در مناظرات دانشجویی، رتبه برتر توسط خبرگزاری ایسنا در وزارت نیرو و دریافت مجوز قطعی شعبه توسط سازمان دانشجویان همچون افتخارات کسب شده توسط این معاونت در سال قبل بود. همین طور این معاونت فارغ از تحقق ۵ برنامه شاخص کشوری، مواردی چون اجرای ۴۰۹ برنامه در سازمان دانشجویان، تکمیل بیش از ۳۰۰۰ پرسش نامه در ایسپا، تولید بیش از ۵۵۰۰ خبر در خبرگزاری های ایسنا و ایکنا، تولید بیش از ۹۰ دقیقه برنامه در مرکز تکنولوژی های جدید رسانه ای، انتشار ۲۲ جلد کتاب در مرکز انتشارات و... محقق کرده است.

سازمان تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان؛

اشتغال ۱۱۴ نفر و راهی که ادامه دارد...

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با اشاره به این که سازمان تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان جهاددانشگاهی زنجان دارای چهار مرکز فعال شامل مرکز رشد صنایع خلاق فرهنگی، مرکز نوآوری و شکوفایی (منش)، پردیس پارک علوم، فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و مرکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی است، اظهار نمود: مرکز رشد صنایع خلاق فرهنگی زنجان بعنوان تنها مرکز رشد تخصصی در زمینه فرهنگی در جهاددانشگاهی کشور فعالیت دارد.

جعفری با یادآوری این که مرکز نوآوری و شکوفایی (منش) جهاددانشگاهی زنجان فعالیت خودرا بعنوان نخستین مرکز منش در کشور و در چهار گروه هنر، فناوری اطلاعات، کشاورزی و علوم انسانی آغاز نموده است، عنوان کرد: باتوجه به اجرای پایلوت طرح شتاب دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان در زنجان، تا به امروز ۳۰ تیم در مرکز نوآوری و شکوفایی مستقر شد تا به مدت شش ماه تحت حمایت های منش قرار گیرند.

وی در ادامه از تاسیس مرکز رشد صنایع فرهنگی خلاق جهاددانشگاهی زنجان در سال ۹۷ آگاهی داد و بیان کرد: از شروع راه اندازی این مرکز تا حالا بیش از ۴۰ واحد فناور از خدمات آن بهره برده و اکنون ۱۱۴ نفر در قالب ۲۷ تیم در قالب واحدهای فناور پیش رشد و رشد مستقر هستند که خدماتی شامل تامین تجهیزات و امکانات سخت افزاری مورد نیاز، خدمات مرتبط به حفظ مالکیت فکری، اعطای تسهیلات و... به آنها ارائه شده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان، ارائه انواع مشاوره ها و برگزاری دوره های تخصصی در حوزه کسب وکار و تجاری سازی را از دیگر خدمات ارائه شده توسط مرکز رشد جهاددانشگاهی زنجان به واحدهای مستقر عنوان و تصریح کرد: خوشبختانه مطابق با نتایج ارزیابی عملکرد معاونت اشتغال و اقتصاد دانش بنیان جهاددانشگاهی، رتبه مرکز رشد در سال قبل از ۱۸ به ۶ ارتقاء یافته است.
1400/05/16
12:07:28
5.0 از 5
605
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ