Go Map نقشه
رئیس دانشگاه علوم تواتبخشی مطرح كرد

همایشی كه می تواند در مورد آخرین یافته های علمی در حوزه مدیریت كرونا اطلاع رسانی داشته باشد

همایشی كه می تواند در مورد آخرین یافته های علمی در حوزه مدیریت كرونا اطلاع رسانی داشته باشد

به گزارش نقشه رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و رئیس رصدخانه اجتماعی کووید ۱۹ اظهار داشت که بسیج جامعه پزشکی با برگزاری همایش «همه گیری کووید ۱۹ و گروه های صدمه پذیر» می تواند تجارب گروه های مختلف را در مدیریت کرونا تجمیع کند و یک اطلاع رسانی در مورد آخرین یافته های علمی در حوزه مدیریت کرونا در کشور و دنیا داشته باشد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا خانکه در آستانه برگزاری همایش «همه گیری کووید ۱۹ و گروه های صدمه پذیر » اضافه کرد: این همایش می تواند زمینه را برای مشارکت بیشتر بسیج جامعه پزشکی در مدیریت کرونا و اتفاقات دیگری که بیشتر از توان مدیریت اجرایی کشور است، فراهم آورد.
وی تصریح کرد: از بهمن ماه سال ۹۸ که کشور با انتشار کرونا روبه رو شد، بحث مدیریت فعال کرونا از راه مشارکت های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت، ولی محقق نشد تا این که طرح شهید قاسم سلیمانی مطرح و برپایه آن مقرر شد که بسیج جامعه پزشکی، مدیریت فعال تماس ها و پشتیبانی از گروه های صدمه پذیر، شناسایی بیماران، ارجاع بیماران، قرنطینه افراد پس از درمان و قرنطینه تماس ها را انجام بدهد که این امر بخوبی توسط نیروهای مسلح به خصوص با محوریت بسیج جامعه پزشکی انجام شد.
دکتر خانکه ضمن اشاره به وضعیت کنونی کشور بلحاظ انتشار کرونا و قرار گرفتن در پیک پنجم بیماری، اظهار داشت: با عنایت به تاخیر در اجرای برنامه واکسیناسیون، عدم رعایت مردم در فاصله گذاری اجتماعی، و بخصوص تجمعات فامیلی و خانوادگی، سفرها و جابجایی جمعیت، ورود اشکال دیگری از ویروس کووید (هندی، افریقایی و انگلیسی) به کشور، دایر بودن خطوط حمل و نقل درون شهری و شاید باز شدن زودهنگام خیلی از مشاغل، نداشتن پروتکل و عدم نظارت بر پروتکل ها، وضعیت کنونی قابل پیشبینی بود و بنظر می آید که بسیج جامعه پزشکی با عنایت به امکان جلب مشارکت های همگانی برای کمک به نظام سلامت و مدیریت بهتر کرونا، می تواند نقش بسیار کلیدی داشته باشد.
رئیس رصدخانه اجتماعی کووید ۱۹ خاطرنشان کرد: ضرورت مشارکت همه اقشار اجتماعی خصوصا بسیج جامعه پزشکی به عنوان یک نیروی متخصص، متعهد و همکار، کاملا محسوس است و بنظر می آید که همچنان بسیج جامعه پزشکی باید در چارچوب طرح شهید سلیمانی، در جهت تشخیص فعال بیماری و مدیریت فعال تماس ها، قرنطینه تماس ها، ایجاد نقاهتگاه ها، پشتیبانی از گروه های صدمه پذیر خصوصا در منزل، تقویت مراقبت در منزل، تقویت مشاوره های تلفنی و مشاوره های از راه دور و پشتیبانی از عملکرد نظام سلامت، مشارکت داشته باشد.
دکتر خانکه اضافه کرد: همکاران بسیج جامعه پزشکی باید تلاش کنند که با برگزاری این همایش، مشارکت همه اقشار و گروه ها را داشته باشند و تلاش کنند که تجارب بین المللی را در این همایش عرضه بدهند و محصول نهایی همایش، « عرضه یک سری سفارش های عملی به ستاد کرونا، کمیته های وابسته و دستگاههای ذیربط» باشد.
به نقل از مفدا، همایش «همه گیری کووید ۱۹ و گروه های صدمه پذیر »، به همت بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و با همکاری ستاد کرونا و اعضای هیات علمی گروه های مختلف آموزشی این دانشگاه، انجمن مطالعات کودکان قبل از دبستان ایران و رصدخانه اجتماعی کووید ۱۹، از ساعت ۱۰ الی ۱۷ روز سوم مردادماه سال جاری برگزار می گردد.
«کرونا و سالمندان، کرونا و کودکان (کودکان کار، دانش آموزان)، کرونا و افراد دارای معلولیت و ناتوانی جسمی و روانی، کرونا و زنان (زنان سرپرست خانوار، زنان باردار)، کرونا و زندانیان» محورهای این همایش را می سازند و بخش ویژه آن، به گزارش موارد خاص از همه گیری کووید ۱۹ اختصاص دارد.
به نقل از مفدا، علاقه مندان به شرکت در این همایش می توانند از لینک https: //connect.uswr.ac.ir/basij استفاده کنند.1400/04/31
14:15:26
5.0 از 5
2588
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ