Go Map نقشه
پیام رییس جمهوری به جشنواره علوم انسانی؛

دانشمندان حوزه ی علوم انسانی جامعه را در فهم درست موقعیت حاضر یاری كنند

دانشمندان حوزه ی علوم انسانی جامعه را در فهم درست موقعیت حاضر یاری كنند

به گزارش نقشه رئیس جمهور اظهار داشت: کشور ما در مقطع فعلی نیز همچنان با فرصت ها و تهدیدهای جدید و جدی روبروست و پرواضح است که در چنین شرایطی، مسئولیت خطیری برعهده اندیشمندان و دانشمندان حوزه‌ی علوم انسانی و اجتماعی قرار دارد و باید جامعه را در فهم درست موقعیت حاضر و مسائل پیش روی و نیز راه های گذر از مشکلات و معضلات بیش از پیش یاری کنند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، متن پیام حسن روحانی به اختتامیه جشنواره فارابی به این شرح است:
"بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند را سپاسگزاریم که در ایام پایانی دولت تدبیر و امید، توفیق داد تا مراتب تشکر و قدردانی خودرا از اندیشمندان، نخبگان و پژوهشگران عزیز حوزه‌ی مهم و سرنوشت ساز علوم انسانی و اسلامی ابراز نموده و شاهد برگزاری این رویداد مهم فرهنگی در کشور باشیم.
برگزاری جشنواره بین المللی فارابی، همیشه فرصتی مغتنم برای بازشناسی علوم انسانی و اسلامی و معرفی استعدادهای برتر و پیشرفت های علمی کشور و در حقیقت، گشاینده‌ی راه برای حرکت و نیل علوم انسانی به اهداف عالی، متناسب با ارزش های ایرانی - اسلامی بوده است.
امروز در جهانی به سر می بریم که انتظار می رود علوم انسانی بیش از گذشته در حیات جوامع انسانی نقشی جهت دهنده و هدایتگر داشته و پاسخ گوی معضلات پرشتاب و چالش های نوظهور جهانی باشد.
جمهوری اسلامی ایران برغم همه محدودیت ها و تحریم ها با اتکا به توان و نبوغ جوانان نخبه این مرز و بوم، به پیشرفت های شایان توجهی درحوزه علوم انسانی دست یافته است. البته کارکردها و جایگاه پژوهشی علوم انسانی، باید بصورت شایسته تری شناخته شوند.
دولت تدبیر و امید با اهمیت فراوان به علوم انسانی، همیشه کوشید علوم انسانی و توسعه علم و دانش را مورد حمایت قرار داده و شرایط را برای کارهای علمی و پژوهشی فراهم سازد. حالا قدرت علمی کشور که با اهتمام جامعه دانشگاهی در حوزه های مختلف حاصل شده است، عمده ترین مبنای اقتدار ملی جمهوری اسلامی ایران در مناسبات جهانی است.
کشور ما در مقطع فعلی نیز همچنان با فرصت ها و تهدیدهای جدید و جدی روبروست و پرواضح است که در چنین شرایطی، مسئولیت خطیری بر عهده اندیشمندان و دانشمندان حوزه‌ی علوم انسانی و اجتماعی قرار دارد و باید جامعه را در فهم درست موقعیت حاضر و مسائل پیش روی و نیز راه های گذر از مشکلات و معضلات بیش از پیش یاری کنند.
امروز آنچه که بیش از هر چیز از انگیزه و توان مدیریت کشور می کاهد، عدم اجماع بر سر برخی مسائل بنیادی کشور و هم افزایی در پیگیری مصالح و منافع ملی به ویژه در مناسبات بین المللی است. با این نگاه، به رسمیت شناخته شدن مرجعیت دانشگاه در مسائل کلان کشور، یک نیاز ملی بوده و همگان را به پیروی از آن فرا می خوانیم و یقین داریم در چنین فضایی، گذر از برخی معضلات کشور تسهیل و خیلی کم هزینه خواهد شد.
در اختتام لازم می دانم از همه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره بزرگ فرهنگی تقدیر نمایم و از درگاه خداوند متعال برای آحاد ملت ایران به ویژه جامعه دانشگاهی و اصحاب علم و دانش، تندرستی و بهروزی و پیمودن مسیر عزت و سرفرازی ایران اسلامی را مسئلت دارم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران
۲۷ تیرماه ۱۴۰۰"
منبع:

1400/04/27
11:33:06
5.0 از 5
964
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ