Go Map نقشه
با احداث بزرگترین مركز تولید هیدروژن و آمونیاك سبز

استرالیا قطب تولید سوخت سبز جهان می شود

استرالیا قطب تولید سوخت سبز جهان می شود

به گزارش نقشه بزرگترین مرکز تولید انرژی تجدیدپذیر جهان با ظرفیت بیشتر از ۵۰ گیگاوات برای تبدیل انرژی باد و خورشید به سوخت های سبز در استرالیای غربی تاسیس خواهد شد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک کنسرسیوم بین المللی پیشنهاد ایجاد بزرگترین قطب انرژی تجدیدپذیر جهان را در استرالیای غربی داده است. این پیشنهاد شامل صرف ۱۰۰ میلیارد دلار برای ساخت یک سایت به مساحت تقریبی ۱۵ هزار متر مربع است که با استفاده از انرژی خورشیدی و باد بیشتر از ۵۰ گیگاوات انرژی به شکل هیدروژن و آمونیاک تولید می کند.
استرالیای غربی بزرگ ترین ایالت استرالیا از لحاظ مساحت است که یک سوم غربی این کشور را اشغال می کند و با ایالات "استرالیای جنوبی" و "سرزمین شمالی" مرز مشترک دارد.
ظرفیت پیشبینی شده این مرکز نزدیک به ظرفیت فعلی تولید برق ۵۴ گیگاواتی است که از زغال سنگ، گاز و انرژی های تجدید پذیر تأمین می شود.
"برندان هاموند" رئیس هیئت مدیره این کنسرسیوم معروف به "WGEH" اظهار داشت: ما درحال مذاکره با صاحبان این زمین ها برای ایجاد یک همکاری چند نسلی واقعاً طولانی مدت و پایدار هستیم که منافع اجتماعی و اقتصادی زیادی را برای جامعه به ارمغان می آورد.
این کنسرسیوم در اطلاعیه ای اعلام نمود که می خواهد این پروژه را در سه فاز اجرا نماید و هر سال حداکثر سه و نیم میلیون تن هیدروژن سبز یا ۲۰ میلیون تن آمونیاک سبز تولید خواهد نمود.
هیدروژن و آمونیاک ساخته شده در این مرکز در نیروگاه ها، صنایع سنگین و هواپیمایی استفاده خواهد شد.
این کنسرسیوم همینطور تاسیسات دریایی را برای انتقال این سوخت به کشتی ها بعد از تولید که احتمالاً تا سال ۲۰۳۰ شروع می شود، راه اندازی می کند.
این پروژه می خواهد بیشتر از ۳۰ گیگاوات برق از راه انرژی باد تولید نماید، در حالیکه باقی انرژی مورد نظر با استفاده از انرژی خورشیدی تولید خواهد شد.
در صورت تصویب این پیشنهاد، این مرکز، پروژه تولید انرژی تجدیدپذیر ۴۵ گیگاواتی در قزاقستان را که بوسیله ی یک شرکت آلمانی به نام "Svevind Energy" ایجاد می شود و هم اکنون بزرگترین پروژه از این حیث است، پشت سر می گذارد.1400/04/23
18:34:46
5.0 از 5
974
تگهای خبر: بین المللی , سایت , صنایع
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ