Go Map نقشه

برای چالش ناسا یك نام انتخاب كنید

برای چالش ناسا یك نام انتخاب كنید

نقشه: ناسا برای برنامه ˮآرتمیس 1ˮ خود می خواهد برای بار دیگر به ماه برود، اما این ماموریت بدون سرنشین خواهد بود و تنها یک مانکن کوچک در آن حضور خواهد داشت بنا بر این ناسا حالا با ایجاد یک چالش به نام ˮName the Artemis Mooniki Challengeˮ درحال پیدا کردن نامی مناسب برای این مانکن است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، ناسا در اطلاعیه ای اعلام نمود در این ماموریت یک مانکن کوچک به ماه خواهد فرستاد که از نظر ظاهر همانند انسان است. پیش بینی می شود ناسا اواخر سال جاری میلادی این پرواز آزمایشی بدون سرنشین را انجام دهد. برای این آزمایش، ناسا می خواهد اطلاعات مربوط به تأثیر سفر بر بدن شخص را نشان داده و جمع آوری کند.
خود ناسا نیز نام هایی را برای این مورد در نظر گرفته اما تا حالا به یک نام نهایی نرسیده است. نام هایی مانند Montgomery، Rige، Shackleton، Delos، Wargo، Ace، Duhart و Campos اسامی هستند که ناسا برای گذاشتن روی این مانکن کوچک در نظر گرفته است. ناسا می خواهد یک نام بسیار منحصر به فرد و خاص برای این مانکن انتخاب نماید.
برای مثال نام "ACE" مخفف عبارت "Artemis Crew Explorer" و نام "Duhart" نیز برگرفته از نام افسر ارشد پزشکی مرکز فضایی کندی ناسا به نام "آیرن دوهارت لانگ"(Irene Duhart Long) است.
برای مثال "Montgomery" از نام شخصیت معروف مجموعه علمی تخیلی "سفر ستاره ای"(Star Trek) که مونتگومری اسکات نام داشت، گرفته نشده بلکه از نام نخستین متخصص فنی آفریقایی-آمریکایی که در تأسیسات فضایی کیپ کاناورال کار می کرد، گرفته شده است. نام او جولیوس مونتگومری است.
می توانید در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و فیس بوک به نام دلخواه خود رأی دهید. چالش"Name the Artemis Moonikin Challenge" از ۱۶ ژوئن شروع و تا ۲۸ ژوئن ادامه خواهد داشت. نام رسمی در ۲۹ ژوئن اعلام خواهد شد.
سایت خبری سی نت توضیحاتی درباره این مانکن آزمایشی نوشته است که در ادامه خواهیم گفت. بر اساس گزارش CNET این مانکن شبه انسان مجهز به چند سنسور خواهد بود که دو عدد از آنها سنسورهای تشعشع هستند که در پشت صندلی قرار دارند و دیگری در زیر پشت سری صندلی آن قراردارد. آنها حرکات اوریون را هنگام حرکت به سمت ماه بوسیله لرزش و شتاب، ردیابی خواهند کرد. ناسا برای طبیعی تر شدن مانکن از فانتوم بهره برده که کپی کامل نیم تنه انسان است. فانتوم به دستگاه یا الگوی آزمایشی گویند که بدن انسان یا قسمتی از بدن انسان را شبیه سازی می کند. آژانس فضایی تصمیم گرفت که این ماده از موادی ساخته شود که از اندام ها، استخوان ها و بافت های بدن یک شخص ماده بالغ تقلید کند.
منبع:

1400/03/30
13:54:52
5.0 از 5
1098
تگهای خبر: دستگاه , ردیاب , سایت , سفر
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ