Go Map نقشه
نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح كرد؛

حمایت یكسان از شركت های خلاق و دانش بنیان صورت می گیرد

حمایت یكسان از شركت های خلاق و دانش بنیان صورت می گیرد

نماینده مجلس شورای اسلامی بر حمایت گسترده از شرکت های خلاق اصرار کرد و اظهار داشت: این شرکتها دوشادوش شرکت های دانش بنیان از تمام بسته های حمایتی مصوب بهره مند خواهند شد.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری، سمیه رفیعی نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی باتوجه به میزان اهمیت شرکت های خلاق و دانش بنیان در سیاست های نظام و سطح تاثیرگذاری نوآوری و فناوری در پیشبرد اقتصادی کشور، اهتمام بسیار ویژه ای به این مساله دارد و تمام توان خودرا بسیج کرده است تا این شرکتها در زمینه تقنینی مشکلی نداشته باشند.
وی اضافه کرد: در حوزه اجرا نیز برای تخصیص هر چه بهتر حمایت ها، در تلاش هستیم تا با انجام وظایف نظارتی مجلس، سطح پشتیبانی از این مجموعه های نوآور را افزایش دهیم.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اضافه کرد: حمایت های مجلس در هر دو حوزه مادی و معنوی در جریان است و باتوجه به نیازمندی های جوانان خلاق و فناور کشور، لازم است تا برخی حمایت های اداری و مالی هدفمند از آنها صورت گیرد. ن
وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز هم در صحن مجلس و هم بصورت انفرادی در زمینه های انتخابیه خود، پیگیر مشکلات زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور می باشند و حتی بصورت مصداقی و فردی نیز برای مانع زدایی و پشتیبانی از مدیران شرکت های خلاق و دانش بنیان اقداماتی را انجام می دهند.
رفیعی اظهار داشت: در کنار شرکت های دانش بنیان البته شرکت های خلاق قرار دارند، که هر چند شاید به اندازه شرکت های دانش بنیان شناخته شده نباشند اما آنها در زمینه های گسترده ای مانند کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، صنایع دیداری و شنیداری، طراحی، یادگیری، چاپ و نشر، گیاهان داروئی و طب سنتی، هنرهای تجسمی و نمایشی و سایر صنایع خلاق و فرهنگی، فعال می باشند و نیازمند حمایت های وسیعی هستند.
این عضو قوه مقننه باتوجه به نقش زیست بوم صنایع نرم و خلاق در پیشبرد کلان اقتصادی کشور، اضافه کرد: به همین دلیل، در تلاش هستیم تا در قوانین در دست بررسی مجلس شورای اسلامی شرکت های خلاق نیز در کنار شرکت های دانش بنیان از تمام حمایت ها برخوردار باشند. باتوجه به نگاه بسیار مثبت مجلس و اعتقاد قلبی همکاران بنده در این نهاد، مطمئن هستم که قوانین حمایتی در این عرصه با رای بالای تصویب خواهد شد.

1400/03/23
09:41:25
5.0 از 5
1123
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ