Go Map نقشه

كنفرانس علمی بین المللی حوزه بلاكچین و ارزهای دیجیتالی

كنفرانس علمی بین المللی حوزه بلاكچین و ارزهای دیجیتالی

کنفرانس علمی بین المللی حوزه بلاکچین، اقتصاد و ارزهای دیجیتالی در ایران با حضور اساتید، اندیشمندان، فعالان و توسعه دهندگان برگزار می شود.به گزارش نقشه به نقل از باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو-ایران، امروزه فناوری «بلاک چین»(Blockchain) برخلاف آن چیزی که اغلب تصور می شود، تنها جهت استفاده در سیستم بانکداری نیست، بلکه کل دنیای فناوری و بخصوص بخش تولید هوشمند را هم دستخوش تغییر اساسی خواهد نمود. این فناوری می تواند امکان انتقال مطمئن و معتبر داده ها و همینطور یک شبکه قابل ردیابی ناگسستنی را فراهم آورد که این خصوصیت ها تنها برای امور بانکی نیست، بلاکچین و ارزهای دیجیتالی درحال ایجاد تغییر و تحول اساسی در بخش های مهم ازجمله اقتصاد است.
پیمان سرحدی رئیس کل باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو-ایران و رئیس کنفرانس بین المللی بلاکچین، ارزهای دیجیتالی و اقتصاد جهانی مهم ترین اهداف برگزاری این کنفرانس را ایجاد بستری مناسب برای همکاری و تبادل دانش اطلاعات و انتقال تجارب و دستاوردهای علمی و عملی اساتید، نخبگان و پژوهشگران حوزه های نوآوری و فناوری بلاکچین بر پایه اقتصاد جهانی دانست.
وی افزود: همینطور ایجاد فضای مشترک برای عرضه راهکارهای جامع و موثر بر پایه دانش و تحلیل فرصت های اقتصادی بر بستر ملی و جهانی به سبب مدیریت بهتر سازمانها از دیگر اهداف این کنفرانس به حساب می آید.
سرحدی با اشاره به اینکه با برگزاری این کنفرانس امیدواریم گامی مثبت و علمی در جهت آموزش و فرهنگ سازی در این عرصه نوین برداریم، اظهارکرد: این کنفرانس به همت باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو-ایران و کمیسیون ملی یونسکو-ایران با ۳ محور کلی (بلاکچین، علم و توسعه)، (کاربرد های بلاکچین در فناوری و صنایع ) و (بلاکچین و اقتصاد بازارهای مالی و بین المللی) مقرر است تا در ۳ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ برگزار شود، ضمن آنکه در جریان برگزاری این کنفرانس پنل های تخصصی در رابطه با مبحث کنفرانس هم تشکیل خواهد شد.
به گزارش نقشه به نقل از مهر، در اولین کنفرانس بین المللی بلاکچین، ارزهای دیجیتالی و اقتصاد جهانی حضور و سخنرانی صاحب نظران و اساتید برجسته داخلی و خارجی و برگزاری پنل های تخصصی، تبیین نقشه جامع راه در زمینه استفاده و فرایند آشنایی با فناوری های بلاکچین، برگزاری میزگردهای علمی- تخصصی جهت بررسی چالش ها و فرصت های در رابطه با محورهای کنفرانس و شرکت بیشتر از ۳۰۰۰ نفراز فعالان بخش های مختلف در حوزه بلاکچین، ارزهای دیجیتالی، اقتصاد ایران و جهان که شامل دانشگاهیان، صاحب نظران، سیاستگذاران و مدیران، دانشجویان، سازمانهای ذی ربط و علاقه مند بخشی از برنامه های مدون برگزاری این کنفرانس خواهد بود.
این کنفرانس تحت حمایت های معنوی دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی همچون دانشگاه تهران، دانشگاه های صنعتی امیر کبیر و خواجه نصیر الدین طوسی، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت خانه های ارتباط و فناوری اطلاعات، وزارت صمت و وزارت علوم و تحقیقات قرار گرفته اند. کمیسیون های اقتصادی، برنامه و بودجه و فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی هم به عنوان دیگر حامیان اصلی این کنفرانس در این رویداد حضور خواهند داشت.


منبع:

1400/03/07
23:51:52
5.0 از 5
996
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ