Go Map نقشه

كنفرانس علمی بین المللی حوزه بلاكچین و رمز ارزها

كنفرانس علمی بین المللی حوزه بلاكچین و رمز ارزها

کنفرانس علمی بین المللی حوزه بلاکچین، اقتصاد و رمز ارزها در ایران با حضور اساتید، اندیشمندان، فعالان و توسعه دهندگان انجام خواهد شد.به گزارش نقشه به نقل از باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو-ایران، امروزه فناوری «بلاک چین»(Blockchain) برخلاف آن چیزی که اغلب تصور می شود، تنها جهت استفاده در سیستم بانکداری نیست، بلکه کل دنیای فناوری و به ویژه بخش تولید هوشمند را نیز دستخوش تغییر اساسی خواهدنمود. این فناوری می تواند امکان انتقال مطمئن و معتبر داده ها و همین طور یک شبکه قابل ردیابی ناگسستنی را فراهم آورد که این خاصیت ها تنها برای امور بانکی نیست، بلاکچین و رمزارزها درحال ایجاد تغییر و تحول اساسی در بخش های مهم ازجمله اقتصاد است.
پیمان سرحدی رییس کل باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو-ایران و رییس کنفرانس بین المللی بلاکچین، رمز ارزها و اقتصاد جهانی با اهمیت ترین اهداف برگزاری این کنفرانس را ایجاد بستری مناسب برای همکاری و تبادل دانش اطلاعات و انتقال تجارب و دستاوردهای علمی و عملی اساتید، نخبگان و پژوهشگران حوزه های نوآوری و فناوری بلاکچین بر پایه اقتصاد جهانی دانست.
وی افزود: همین طور ایجاد فضای مشترک برای ارائه راهکارهای جامع و موثر بر پایه دانش و تحلیل فرصت های اقتصادی بر بستر ملی و جهانی به جهت مدیریت بهتر سازمانها از دیگر اهداف این کنفرانس محسوب می شود.
سرحدی با اعلان اینکه با برگزاری این کنفرانس امیدواریم گامی مثبت و علمی در امتداد آموزش و فرهنگ سازی در این عرصه نوین برداریم، اظهارکرد: این کنفرانس به همت باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو-ایران و کمیسیون ملی یونسکو-ایران با ۳ محور کلی (بلاکچین، علم و توسعه)، (کاربرد های بلاکچین در فناوری و صنایع ) و (بلاکچین و اقتصاد بازارهای مالی و بین المللی) مقرر است تا در ۳ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ برگزار شود، ضمن آنکه در جریان برگزاری این کنفرانس پنل های تخصصی در رابطه با موضوع کنفرانس نیز تشکیل خواهد شد.
به گزارش نقشه به نقل از مهر، در اولین کنفرانس بین المللی بلاکچین، رمز ارزها و اقتصاد جهانی حضور و سخنرانی صاحب نظران و اساتید برجسته داخلی و خارجی و برگزاری پنل های تخصصی، تبیین نقشه جامع راه در زمینه استفاده و پروسه آشنایی با فناوری های بلاکچین، برگزاری میزگردهای علمی- تخصصی جهت بررسی چالش ها و فرصت های در رابطه با محورهای کنفرانس و شرکت بیش از ۳۰۰۰ نفراز فعالان بخش های مختلف در حوزه بلاکچین، رمز ارزها، اقتصاد ایران و جهان که شامل دانشگاهیان، صاحب نظران، سیاستگذاران و مدیران، دانشجویان، سازمانهای ذی ربط و علاقمند قسمتی از برنامه های مدون برگزاری این کنفرانس خواهد بود.
این کنفرانس تحت حمایت های معنوی دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی همچون دانشگاه تهران، دانشگاه های صنعتی امیر کبیر و خواجه نصیر الدین طوسی، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه آزاد اسلامی و وزارتخانه های ارتباط و فناوری اطلاعات، وزارت صمت و وزارت علوم و تحقیقات قرار گرفته اند. کمیسیون های اقتصادی، برنامه و بودجه و فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان دیگر حامیان اصلی این کنفرانس در این رویداد حضور خواهند داشت.

1400/03/07
15:12:23
5.0 از 5
997
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ