Go Map نقشه
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی اعلام كرد

راه اندازی ۴۴ رشته جدید

راه اندازی ۴۴ رشته جدید

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی از دستور کار قرار گرفتن اصلاح آئین نامه ارتقاء اعضای هیات علمی این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: نحوه ارتقاء این اعضا از نظر آموزشی، پژوهشی و غیره مورد بازبینی قرار خواهد گرفت.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر شجاع احمدوند در آیین بزرگداشت مقام استاد دانشگاه علامه طباطبایی به عرضه گزارش بخشی از عملکرد حوزه آموزشی دانشگاه در سالهای اخیر پرداخت و اظهار داشت: حوزه آموزش، حوزه سنتی دانشگاه است ولی در قسمت هایی کارهای نو و خلاقیت های جدیدی انجام شده است، بخصوص در شرایط کرونایی، تحولات جدیدی در حوزه آموزش صورت گرفت. یکی از کارهای آموزش تدوین و بازنگری رشته ها است. با جمع بندی نیازمندی های جدید، هفت رشته‌ی جدید در مقطع کارشناسی، ۳۰رشته در مقطع کارشناسی ارشد و هفت رشته در مقطع دکتری و در مجموع ۴۴ رشته جدید به جمع رشته های دانشگاه اضافه شده است.
دکتر احمدوند به فعالیتهای حوزه آموزش در بخش اصلاح ساختار سازمانی اشاره نمود و اظهار داشت: تعریف گروه استعداد درخشان و اداره فارغ التحصیلان، مرکز یادگیری الکترونیکی، دبیرخانه تخصصی هیئت ممیزه با هدف تمرکز بر امور اعضای هیئت علمی و ارائه‌ی خدمات شایسته تر، تأسیس شورای برنامه ریزی درسی برای مدیریت امور تدوین و بازبینی برنامه های درسی و اصلاح ساختار مدیریت آموزش های تخصصی آزاد و مهارت افزایی قسمتی از فعالیتهای این بخش است.
او همینطور برگزاری دوره های دانش افزایی برای استادان را حرکت بسیار مهم و ارزشمندی توصیف کرد و اضافه کرد: تعداد ۱۰۹ دوره دانش افزایی با حضور سه هزار و ۱۴۸ استاد برگزار شد و بخش مهمی از موفقیت همکاران ما در روش های تدریس و آموزش های الکترونیکی محصول این دوره ها بوده است. به صورت کل ۱۲ هزار و ۴۶۰ ساعت نفر آموزش در این دوره ها عرضه شده است.
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی ضمن اشاره به حمایت های دانشگاه از رتبه های برتر مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، افزود: بر مبنای مصوبه‌ی شورای دانشگاه، از سال ۱۳۹۶به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که رتبه ۱تا ۳را در آزمون ورودی همان سال کسب کرده باشند، مبلغی بعنوان هدیه پرداخت می شود. با پیگیری های انجام شده، از سال ۱۴۰۰ هم برای دانشجویان کارشناسی، این امتیاز لحاظ می شود.
ایشان در ادامه اظهار داشت: عرضه کارنامه اعضای هیئت علمی، تدوین نظام نامه اخلاق آموزشی دانشگاه، ارتقای اعضای هیئت علمی، اجرای سیاست طرح درس، ارتقای سیستم خدمات آموزشی دانشگاه از سما به گلستان، راه اندازی کلاس های دوگان و ممنوعیت تدریس مدرسان با مدرک کمتر از دکتری، بخش دیگری از فعالیتهای چند سال گذشته معاونت آموزشی در چند سال گذشته بوده است.
احمدوند ضمن اشاره به استفاده از سیستم «بیگ بلوباتن» برای آموزش الکترونیکی، اضافه کرد: این سیستم مجازی جزو مجهزترین سیستم هاست. با عنایت به این که این سیستم دو خصوصیت مهم دسترسی سهل و آسان همه‌ی کاربران و برخورداری از سیستم جلسات و دفاع از رساله ها و رساله ها را دارد تابحال در حدود ۹۰۰دفاع ارشد با این سیستم انجام شده است.
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی ضمن اشاره به اصلاح آئین نامه ارتقاء اعضای هیات علمی، اظهار داشت: این آئین نامه مدتی در دستور کار قرار گرفته است و یکی از محورهایی که باید اصلاح می شد ماده ۲ آموزشی بود که در عمل یک ماده خنثی در آئین نامه بود. در حوزه آموزشی، کمیت و کیفیت تدریس، نمره ارزشیابی کمتر از سه، مانع ارتقاء می شود. رساله ها و رساله ها هم در حوزه آموزشی قرار گرفته اند. نمره آموزشی از ۳۰ به ۴۰ افزایش پیدا کرده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، احمدوند تصریح کرد: در حوزه پژوهشی، عرضه مقاله انگلیسی الزامی نیست و اگر دانشگاه ها اجبار کردند می توان، جایگزینی مانند نگارش کتاب پیشنهاد شود، مقاله های داخلی هم ازQ۱ تا Q۲رتبه بندی می شود. نظریه های اصیل وزن مهمی پیدا کرده است. نوشتن مقاله انفرادی برای علوم انسانی الزامی و وزن طرحهای پژوهشی حل مشکلات کشور زیاد شده است.
او در آخر الکترونیکی کردن فرآیندهای آموزشی، تاسیس میز خدمت با هدف حرکت به سمت دولت الکترونیک و پاسخ گویی سریع تر به دانشجویان، برگزاری دوره های مهارت افزایی، زبان های خارجی، MBAو DBAو دوره‌ی روانشناختی جنایی قضایی با همکاری دانشگاه پوآتیه فرانسه را از دیگر فعالیتهای آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی برای ارتقای سطح آموزش ذکر کرد.1400/03/01
22:07:25
5.0 از 5
1362
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ