Go Map نقشه
از سوی جهاددانشگاهی واحد البرز؛

كتاب تبیین نظریه طراحی با نگاهی به فرآیند طراحی معماری از صفر تا ۱۰۰  منتشر گردید

كتاب تبیین نظریه طراحی با نگاهی به فرآیند طراحی معماری از صفر تا ۱۰۰  منتشر گردید

به گزارش نقشه البرز کتاب «تبیین نظریه طراحی» با نگاهی به فرآیند طراحی معماری از صفر تا۱۰۰ از جانب مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان البرز وارد بازار نشر شد.کتاب «تبیین نظریه طراحی» با نگاهی به فرآیند طراحی معماری از صفر تا۱۰۰ با تألیف دکتر غزال صفدریان، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس، دکتر نسیم اشرافی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس از جانب مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر گردید.

به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، در پیشگفتار کتاب«تبیین نظریه طراحی» آمده است؛ «امروزه آموزش معماری بعنوان مقوله ای که ظهور هر تمدنی را نشان می دهد، در جامعه خودی با چالش هایی روبه رو شده است که بر مبنای ایـن چالش ها، روش های مختلفی را برای رسیدن به معنا و معماری باکیفیت عرضه کرده است. مرحله شناخت و سپس مرحله خلق، دو فرایند مهمی است کـه در تمام ساختار خلق یک اثر به صورت یک حرکت دوری در معماری جریان دارد و توجه به این مورد که اندیشه معماری چگونه شکل می گیرد و اینکه این اندیشه چگونه به منصه ظهور می نشیند و تبدیل به خط می شود، مبحث مغفول مانده در آموزش معماری است که امید است پژوهش حاضر با پرداختن به ریشه های شناختی و فرایند خلق اثر در معماری بدان پاسخ دهد.»

در مقدمه این کتاب گفته شده است؛ «طراحی فرآیندی است که از تفکر شروع و به یک محصول )بنا ( ختم می شود؛ مشکلات دانشجویان معماری در سالهای اخیر، در گام نخست عدم آشنایی با اصول و مبانی نظری معماری و در گام بعدی ظهور این مباحث در طراحها و همینطور فقدان تفکر معمارانه می باشد که در بیشتر موارد به تقلیدی صرف از نمونه های ساخته شده در این حوزه می انجامد که تمامی شئون معماری امروز ما را تحت تاثیر خود قرار داده است.

به نظر می رسد نبود روندی مشخص در فرایند طراحی، باعث سردرگمی دانشجویان در زمینه طراحی شده است. درصورتیکه دانشجویان و معماران بتوانند آنچه در نمودار طلایی که در کتاب بیان شده است را مبنای طرح خود قرار دهند، گرفتار چنین ابهامی نخواهد بود. این نمودار بعنوان نمودار طلایی، راهنمای بسیار مناسبی برای تمام اقشار دانشجویان می باشد.

این کتاب شامل سه فصل می باشد. «معرفت و شناخت»، «پارادیم»، «فرآیند طراحی» همچون سرفصل های کتاب «تبیین نظریه طراحی» است.

کتاب «تبیین نظریه طراحی» در ۱۰۱ صفحه و با قیمت ۲۰ هزار تومان از جانب مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز به چاپ رسیده است و علاقه مندان برای تهیه این کتاب میتوانند با شماره تلفن ۳۴۵۰۵۱۵۱-۰۲۶ و ۷۷۵۰۳۸۲۴-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.
1400/01/31
12:59:07
5.0 از 5
979
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ