Go Map نقشه
از سوی مدیر دفتر امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس؛

نحوه ترفیع اعضای هیات علمی تشریح شد

نحوه ترفیع اعضای هیات علمی تشریح شد

مدیر دفتر امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس به تشریح بخشنامه ترفیع اعضای هیات علمی این دانشگاه پرداخت و اظهار داشت: بر طبق این شیوه نامه میزان امتیاز ترفیع باتوجه به مرتبه عضو هیات علمی لحاظ می شود و بدین سان امتیاز 12 برای استادیاران، امتیاز 14 برای دانشیاران و امتیاز 16 برای اساتید در نظر گرفته می شود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر سید جواد مولی در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس گزارشی از پروسه محاسبه و اعطای پایه های کارآمدی و ممتازی ترفیع سال ۹۹ این دانشگاه ارائه کرد و اظهار داشت: در شورای ترفیع تا سقف ۱۸ واحد برای کارهای آموزشی و پژوهشی اعضای هیات علمی در نظر گرفته شد و کارهای کارآفرینی، تعاملات بین المللی و تاثیرگذاری اجتماعی به سبد کسب امتیازات اضافه گردید.
وی درباب ضریب چهار برابر برای پایه های ممتازی و تقلیل این ضریب به عدد سه برای دانشکده های علوم انسانی، هنر و مهندسی صنایع و سیستم ها مطالبی را تصریح کرد.
مدیر دفتر امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: باتوجه به پرونده های رسیده، میزان پایه های کارآمدی و ممتازی اعضای هیات علمی حدودا با عدد ۲۰ ۰ درصد ممتازی و ۴۰ درصد کارآمدی مطابقت داشته است و کسب پایه کارآمدی، بیشترین درصد از پرونده های دریافت شده را به خود مختص کرده است.
مولی اشاره کرد: برمبنای آمار رسیده، مشخص شده است، ستاندن پایه کارآمدی نسبتا ساده است و اعضای هیات علمی با مختصر تلاشی می توانند به این پایه دست یابند و در عین حال ستاندن پایه ممتازی مشکل تر بوده و طبق آمار، افرادی موفق به ستاندن پایه ممتازی شدند که از قبل نیز همیشه در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی، کارآفرینی و امور بین المللی کارهای موفقی داشته اند.
وی اشاره کرد: یکی از خاصیت های منحصر به فرد این شیوه نامه و تفاوت آن با شیوه نامه دانشگاه تهران این است که در این شیوه نامه، میزان امتیاز ترفیع باتوجه به مرتبه عضو هیات علمی لحاظ می شود یعنی امتیاز ۱۲ برای استادیاران، امتیاز ۱۴ برای دانشیاران و امتیاز ۱۶ برای اساتید در نظر گرفته شده است و باتوجه به این امر استادان، توفیق بیشتری برای کسب پایه ممتازی خواهند داشت.
مدیر دفتر امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: با ستاندن مجوز از هیات امنا توانستیم سقف تعداد پایه های تشویقی از بند " د " را افزایش دهیم و در اجرای مصوبه هیات امنای دانشگاه و باتوجه به مصوبه کمیته ترفیع، با اعطای پایه تشویقی از محل ذخیره پژوهشی به ۱۶۲ عضو هیات علمی دانشگاه موافقت شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، وی ادامه داد: در سال اول اجرای این طرح در کل، ۱۴۸ پایه ممتازی و ۲۷۲ پایه کارآمدی اعطا شد و تعداد پایه های مازاد بر پایه عادی کسب شده، ۵۶۸ مورد می باشد.
دکتر مولی با اشاره به روند اعطای پایه های کارآمدی و ممتازی در سال ۱۴۰۰، خاطرنشان ساخت: روند اعطای پایه های کارآمدی و ممتازی از شروع سال و به صورت یک مرحله ای انجام می شود و تا اختتام فروردین ۱۴۰۰ بررسی پرونده های کارآمدی و ممتازی با تاریخ ترفیع بهمن و اسفند ۱۳۹۹ امکانپذیر است. دیگر پرونده های باقیمانده از ۱۳۹۹ فقط امکان کسب پایه عادی را خواهند داشت.
مدیر دفتر امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس ذخیره های مازاد امتیازات پژوهشی و ماده ۸ دریافت کنندگان پایه های عادی و کارآمدی در ترفیع ۱۴۰۰ لحاظ خواهند شد و در صورت ارتقاء، چنانچه تاریخ ارتقا ءبیش از ۶ ماه از تاریخ ترفیع سالیانه باشد، امتیازات مورد نیاز ترفیع برمبنای مرتبه علمی قبلی محاسبه می گردد. کسب امتیاز از جدول ۲ و ۳ نیز تا سال ۱۴۰۱ اختیاری و غیر وتویی است.1400/01/03
13:15:58
5.0 از 5
1123
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ