Go Map نقشه

ارتش آمریكا به دنبال بهبود جراحات سربازان ۵ برابر سریع تر از حالت معمول

ارتش آمریكا به دنبال بهبود جراحات سربازان ۵ برابر سریع تر از حالت معمول

به گزارش نقشه نیروی هوایی آمریکا با کمک محققان دانشگاه میشیگان در حال کار بر روی برنامه ریزی مجدد سلول برای بهبود سریع زخم های سربازان است. گویی آنها قصد دارند توانایی های شخصیت خیالی ابر قهرمان ˮولورینˮ(Wolverine) را در حقیقت به همگان نشان دهند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، محققان آمریکایی قصد دارند از تکنولوژی جدید برای برنامه ریزی مجدد سلول ها و بهبود زخم های بدن سربازان تا پنج برابر سریع تر از حالت عادی روند این فرآیند در بدن انسان استفاده کنند.
نیروی هوایی آمریکا با همکاری دانشگاه "میشیگان" در حال بررسی دوباره برنامه ریزی سلولی برای درمان زخم ها، سوختگی ها و سایر جراحات در جنگ هستند. اما روش آنها بگونه ای است که توسط آن ترمیم بافت صدمه دیده پنج برابر سریع تر از آنچه که به صورت طبیعی در بدن انسان اتفاق می افتد، انجام می شود.
در روند برنامه ریزی سلولی فرآیند اصلاح ژنوم های مختلف با استفاده از پروتئین هایی به نام "فاکتورهای رونویسی" انجام می شود و در این فرآیند آنها ژن های مختلف را متوقف می کنند تا فعالیتهایی مانند تقسیم سلولی و رشد و مهاجرت و سازماندهی سلول ها را تنظیم کنند.
فاکتورهای رونویسی را می توان از راه اسپری پانسمان که مستقیماً بر روی زخم ها اعمال می شود، استفاده نمود. گفتنی است این اسپری ها می توانند سلول های عضلانی صدمه دیده را به سلول های پوستی سطحی که زخم را می پوشانند تبدیل کنند تا زخم و جراحت زودتر بهبود یابد.
دکتر "ایندیکا راجاپاکسه "(Indika Rajapakse) دانشیار پزشکی محاسباتی و بیوانفورماتیک و ریاضیات دانشگاه میشیگان از میکروسکوپ تصویربرداری سلول زنده برای این پروژه استفاده می نماید. این فناوری به محققان امکان می دهد نماهایی با وضوح بالا از وضعیت درون سلول ها داشته باشند و بتوانند به سادگی درون آنها را مشاهده کرده و روند بهبود زخم را بهتر درک کنند.


راجاپاکسه در اینباره اظهار داشت: ما منابع لازم برای انجام این کار را داریم و وظیفه ماست که از آنها نهایت استفاده را ببریم. بعد از اصلاح ژن، توالی را می توان نوشت تا در صورت ضرورت آنها را به نوع دیگری از سلول ها تبدیل کرد.
در صورت ضرورت به نوع دیگری از سلول تبدیل می شود. بعنوان مثال، اگر ناحیه ای از عضله یک سرباز زخمی شود، می توان سلول ها را مجدداً در سلول های پوستی برنامه ریزی کرد تا به سرعت زخم را بپوشاند. فناوری پیشبینی شده همانند یک اسپری پانسمانی عمل خواهد نمود و طی آن عوامل رونویسی را مستقیما بر روی زخم ها اعمال می کنند.
راجاپاکسه و دیگر محققان الگوریتم راهنمای داده ای را برای شناسایی عامل های رونویسی صحیح و پیشبینی نقاطی در چرخه سلولی که عوامل رونویسی می توانند در آنجا به بهترین وجه بر ناحیه صدمه دیده تاثیر بگذارند، بوجود آورده اند. میکروسکوپ تصویربرداری از سلول زنده هم داده هایی را برای بهبود بیشتر الگوریتم فراهم می آورد. این روش اجازه می دهد تا زخم بدون احتیاج به جراحی به سرعت بهبود یابد.1399/12/02
20:30:39
0.0 از 5
1159
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ