Go Map نقشه
رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان:

كرونای انگلیسی در لرستان مشاهده نشده است

كرونای انگلیسی در لرستان مشاهده نشده است

به گزارش نقشه لرستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: کرونای انگلیسی در لرستان مشاهده نشده است.


دکتر محمدرضا نیکبخت در گفتگو با ایسنا در مورد آخرین وضعیت بیماری کرونا ویروس در لرستان اظهار نمود: اغلب شهرهای استان در وضعیت زرد یا آبی قرار دارند.
وی افزود: در مجموع چون هشت شهر خوزستان قرمز است و ما هم در جوار این استان هستیم ازاین رو زنگ خطر برای لرستان وجود دارد و امکان دارد هر لحظه به وضعیت نارنجی و قرمز برگردیم و مجبوریم به شدت در این روزها پروتکل های بهداشتی را رعایت و تجمعات خودداری نماییم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۴ بیمار مثبت کووید۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند، اضافه کرد: بیشتر از ۱۰۰ بیمار در ۱۷ بیمارستان دانشگاه و بیمارستان های دیگر بستری هستند.
نیکبخت با اشاره به اینکه امکانات جدی برای تست در استان ایجاد کردیم، اظهار داشت: پنج مرکز تست pcr و تست رپید در اختیار مراکز بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: تمام افرادی که بیماری زمینه ای دارند و یا سن بالایی دارند تحت نظر گرفتیم و از کسانی که این مشکل را دارند درخواست می نماییم به مراکز درمانی رجوع و این تست را انجام دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ضمن اشاره به اینکه در پیک های قبلی کرونا شش دستگاه اکسیژن ساز را خریداری و در بیمارستان های مختلف استان نصب کردیم، افزود: همینطور ۷۷ تخت ICU جدید و بالغ بر ۲۱۲ تخت معمولی راه اندازی کردیم و به نسبت بیماران تخت های خالی داریم.
نیکبخت با اشاره به اینکه کرونا ویروس بیماری سختی است، اظهار نمود: کرونای انگلیسی در لرستان مشاهده نشده است.
وی در مورد واکسن کرونا در استان اظهار داشت: ۲۶۰ دوز واکسن را روز اول برای کارکنان ICU و کرونایی تحویل گرفتیم که تابحال ۱۸۵ دوز آن تزریق شده و سپس بعد از ۲۰ روز دوز بعدی تزریق خواهد شد.
منبع:

1399/11/26
23:23:56
0.0 از 5
940
تگهای خبر: دانشگاه , دستگاه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ