Go Map نقشه

نخستین مونوریل برقی در امارات رونمایی گردید

نخستین مونوریل برقی در امارات رونمایی گردید

به گزارش نقشه شهر شارجه امارات متحده عربی از اولین شبکه مونوریل برقی معروف به ˮاسکای پادˮ(Sky Pod) که یک کابین معلق مقاوم در مقابل شرایط آب و هوایی خشن این کشور است، رونمایی نمود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، نخستین شبکه مونوریل برقی سریع السیر یا "اسکای پاد" به مفهوم "غلاف آسمانی" در شارجه امارات متحده عربی رونمایی گردید.
مسیر این "اسکای پاد" معلق دو کیلومتر است و در پارک تحقیقات، فناوری و نوآوری شارجه توسط شرکت "یونیت اسکای استرینگ"(Unitsky String) از کشور بلاروس در حال ساخت است و تخمین زده می شود که نخستین مسافران خویش را طی چند هفته آینده جابجا کند.
این کابین های معلق مزایای زیادی دارند که مهم ترین آنها مقرون به صرفه بودن آنها است، چون که ساخت آنها ارزان تر از راه اندازی راه های جدید است و به تعمیر و نگه داری کمتری هم نیاز دارد.
از آنجائیکه این وسیله نقلیه در هوا معلق است، این امکان را فراهم می آورد که از زمین های زیر و اطراف آن برای فضای سبز یا ساخت املاک بهره برد.


"اولگ زارتسکی" مدیر اجرایی این پروژه می گوید: ما مانند ساخت سایر زیرساخت ها نیازی به جاده‌ ازی یا تخریب خانه ها جهت استفاده از روش خود نداریم، ازاین رو می توانیم این سیستم حمل و نقل را بسیار نزدیک به خانه مردم بسازیم. ضمن اینکه این کابین های جدید باعث صرفه جویی در مصرف انرژی هم می شوند.
وی ادامه داد: در این نوع وسایل، طناب ها و چرخ های غلتکی به علت اصطکاک، سرعت را محدود می کنند، اما فناوری ما بیشتر شبیه به راه آهن است و چرخ ها روی یک ریل می غلتند. اصطکاک فولاد به فولاد در این وسیله وجود دارد، ازاین رو به این مفهوم است که انرژی بسیار کمتری مصرف می کند. این روش یک چاره صرفه جویی در مصرف انرژی است که دارای یک موتور الکتریکی است که می تواند تا حدی توسط انرژی خورشیدی یا باد کار کند.


این شرکت به دنبال ساخت اسکای پادهای بیشتری است. حالا مقرر است این مسیر آزمایشی ۲ کیلومتری در ماه مه افتتاح شود و یک مسیر ۱۳۰ کیلومتری از شهر شارجه تا بندر خور فکان می تواند برای حمل بار طی مدت سه سال عملیاتی شود.
این ریل جدید همینطور بسیار مقاوم ساخته شده است و انتظار می رود بیشتر از ۱۰۰ سال دوام داشته باشد.
این کابین ها می توانند تا ۱۴ مسافر را با سرعت ۱۵۰ کیلومتر در ساعت جابجا کنند، در حالیکه کابین های بزرگتر می توانند تا ۴۸ یا ۷۵ مسافر را با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت حمل کنند.
تخمین زده می شود که اگر چنین مسیری بین ابوظبی و دبی ساخته شود، مدت زمان سفر بین این دو شهر به کمتر از ۲۰ دقیقه برسد.1399/11/13
15:39:18
0.0 از 5
1485
تگهای خبر: تحقیقات , جاده‌ , سفر , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ