Go Map نقشه

پشتیبانی وزارت صمت از ساخت سیستم رانش واگن های مترو

پشتیبانی وزارت صمت از ساخت سیستم رانش واگن های مترو

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به حمایت وزارت صنعت و تجارت و معدن از پروژه طراحی و تولید سیستم رانش واگن های مترو تاکید نمود.به گزارش نقشه به نقل از جهاد دانشگاهی، دکتر مهدی صادقی نیارکی در بازدید از روند اجرای پروژه طراحی و تولید سیستم رانش واگن های مترو در واحد علم و صنعت با تکیه بر این که ورود جهاد دانشگاهی به طراحی و تولید این سیستم کار بزرگی است، بیان نمود: وزارت صنعت، تجارت و معدن هم ماموریتش این است که زمانی که تکنولوژی بومی و ساخت داخل شده و توان فنی و مهندسی آن به اثبات رسید آنرا پشتیبانی کند.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تکیه بر این که ورود جهاد دانشگاهی به حوزه رانش مترو کار بسیار مهمی است، اضافه کرد: این کار، کار بسیار مهمی است چونکه ما در حمل و نقل شهری در حال تغییر الگو از حمل و نقل سنتی به سمت حمل و نقل مدرن هستیم که تا کنون اغلب این تجهیزات جدا از بحث خود واگن (تریم داخلی واگن)، اصل تجهیزات که بحث رانش لوکوموتیو است همگی از خارج خریداری می شد.
وی با اجرای پروژه طراحی و تولید سیستم رانش واگن های مترو توسط جهاد دانشگاهی بیان نمود: با عنایت به خرید بحث رانش لوکوموتیو از خارج، کار جهاد دانشگاهی کار بسیار بزرگی است که این نهاد به آن ورود کرده و معاونت علمی ریاست جمهوری، شهرداری تهران و سازمان شهرداری ها هم آن حمایت می کنند.
صادقی نیارکی به حمایت وزارت صنعت و تجارت و معدن از این پروژه اشاره نمود و اضافه کرد: وزارت صنعت، تجارت و معدن هم ماموریتش همین است؛ یعنی در جایی که یک تکنولوژی بومی و ساخت داخل شده و توان فنی و مهندسی آن اثبات می شود را حتما پشتیبانی می کند.
وی خاطرنشان کرد: اما آن چیزی که در ادامه عرضه نمونه اولیه مهم می باشد، بخش تجاری سازی مجموعه است که حتما باید برای بحث تأمین مالی و تولید انبوه و تجاری سازی در کنار تولید نمونه اولیه فکری کند تا از این توان خیلی ممتاز دانش فنی و مهندسی داخلی و نخبگانی که وارد این قضیه شدن و قبول ریسک کردن و این کار را انجام داده اند به نحو احسن استفاده گردد. همینطور دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در ادامه اظهار داشت: کار خوبی که در این پروژه شروع شده است نباید متوقف شود و با تولید انبوه واگن ها مترو می توانیم دانش و فناوری کسب شده را حفظ نموده و توسعه دهیم.


منبع:

1399/10/25
13:33:03
0.0 از 5
1252
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ