Go Map نقشه

توقف استفاده از نرم افزارهای تشخیص چهره در مدارس نیویورك

توقف استفاده از نرم افزارهای تشخیص چهره در مدارس نیویورك

به دنبال اعتراض های گسترده گروه های مدافع حریم شخصی و امنیت کودکان و نوجوانان در نیویورک آمریکا، استفاده از نرم افزارهای تشخیص چهره در مدارس این ایالت متوقف گردید.به گزارش نقشه به نقل از سی نت، اندرو کیومو فرماندار نیویورک اخیرا لایحه ای را امضا کرده که به باعث آن استفاده از فناوری های بیومتریک در مدارس تا جولای سال ۲۰۲۲ ممنوع می باشد. بر همین مبنا مناسب بودن یا نبودن استفاده از فناوری مورد اشاره در مدارس بررسی خواهد شد و در نهایت در این حوزه طی سالهای آتی تصمیم گیری می شود.
نیویورک نخستین ایالت آمریکاست که استفاده از فناوری تشخیص چهره را در مدارس دولتی و خصوصی خود ممنوع می کند. نگرانی از نقض حریم شخصی دانش آموزان و هم ضعف های نرم افزارهای تشخیص چهره در زمینه شناسایی دقیق هویت افراد همچون عوامل مخالفت با استفاده از آنها در مدارس است. نرم افزارهای مورد اشاره معمولاً در تشخیص هویت دقیق رنگین پوستان و زنان ضعف های جدی دارند.
بر اساس اطلاعیه ای که فرماندار نیویورک در این حوزه منتشر نموده، فناوری تشخیص چهره باوجود مزایایی که دارد، نگرانی هایی را در زمینه حفظ حریم شخصی کاربران به وجود می آورد که به خصوص باید در مدارس مورد توجه قرار بگیرند. بنابراین فعلاً باید از استفاده از این تکنولوژی خودداری کرد و برای رفع مشکلات آن با متخصصان و صاحب نظران بیشتر گفتگو نمود.
در ماه ژوئن گذشته اتحادیه آزادی های مدنی نیویورک اداره آموزش ایالت نیویورک را به دلیل موافقت با استفاده از فناوری تشخیص چهره مورد پیگرد قضائی قرار داده بود.


منبع:

1399/10/07
12:22:53
5.0 از 5
1116
تگهای خبر: آموزش , تكنولوژی , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ