Go Map نقشه

حضور تیم ستاره شناسی معلمان ایران در كنفرانس بین المللی آرژانتین

حضور تیم ستاره شناسی معلمان ایران در كنفرانس بین المللی آرژانتین

به گزارش نقشه بوشهر تیم ستاره شناسی رصدخانه و پژوهش سرای مهر بوشهر و اتحادیه ستاره شناسی معلمان ایران مهم ترین پروژه دانش اموزی ستاره شناسی را در کنفرانس آرژانتین رونمایی می نماید.


سینا (student international network for astronomy) مهمترین پروژه جهانی ستاره شناسی است که دانش آموزان در انجام پروژه ها با هم مشارکت دارند.
رئیس انجمن ستاره شناسی بوشهر در اینباره به ایسنا اظهار داشت: در فاز اول این طرح که مورد تایید و حمایت اتحادیه بین المللی ستاره شناسی (IAU ) است ۲۱ کشور جهان برای مشارکت در این رخداد علمی اعلام آمادگی کرده اند.
به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، در این کنفرانس کشورهایی نظیر ژاپن، برزیل، اسپانیا، رومانی، پرتغال، آرژانتین، شیلی و قطر هستند.
سیده فاطمه جعفری اضافه کرد: تیم انجمن ستاره شناسی بوشهر به نمایندگی از کشور ایران متشکل از حسن باغبانی، رئیس اتحادیه ستاره شناسی معلمان ایران و مهدی رکنی، مدرس بین المللی ستاره شناسی در دو بخش عرضه پوستر و آموزش شرکت دارند.
وی تصریح کرد: در بخش آموزش، آقای رکنی اثر گرانشی در خورشید گرفتگی را برای معلمان سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا تدریس می کند. در بخش پوستر هم پروژه جهانی سینا که یک پروژه ایرانی جهانی شده است، تشریح می شود.
رئیس انجمن ستاره شناسی بوشهر اظهار داشت: این کنفرانس مهترین کنفرانس بین المللی نجوم و یکی از مهم ترین محورهای سند استراتژیک اتحادیه بین المللی ستاره شناسی است که در حوزه آموزش و میراث دوران بیگ دیتا در ستاره شناسی برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در این کنفرانس که رتبه یک جهانی را دارا است، ایران که در حوزه آموزش جزو کشورهای پیشرو است یکی از مهم ترین عرضه های این رخداد نجوم را بر عهده دارد.1399/09/17
12:22:13
5.0 از 5
1444
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ