Go Map نقشه

روند صعودی نگین خردورزی كویر در رتبه بندی های ملی و بین المللی

روند صعودی نگین خردورزی كویر در رتبه بندی های ملی و بین المللی

به گزارش نقشه سمنان رئیس دانشگاه سمنان از این دانشگاه مادر بعنوان ˮنگین خردورزی كویرˮ و دانشگاهی ممتاز با روندی صعودی در رتبه بندی های ملی و بین المللی نام برد و اظهار داشت: چشم اندار این دانشگاه در افق 1404 تبدیل شدن به دانشگاهی كارآفرین با رویكرد مدیریت سبز و قرار گرفتن در میان دو دانشگاه برتر و بین المللی كشور است.


دکتر مسعود نصیری زرندی در آئین معارفه مجازی دانشجویان نو ورود دانشگاه سمنان اظهار نمود: کسب رتبه 350-301در رتبه بندی معتبر تایمز، رتبه 13 در میان دانشگاه های ایران از نظر رتبه بندی بین المللی ISC، رتبه 800-600 در رتبه بندی موضوعی، رتبه 500-600 در بخش فنی و مهندسی، رتبه 800-601 در رشته مهندسی مکانیک، رتبه 300-200 در رشته مهندسی عمران در میان دانشگاههای جهان، جایگاه ممتاز در رتبه بندی های بین المللی شانگهای، لیدن، QS، سایمگو و... همه و همه گویای وزن و جایگاه بلند و ممتاز دانشگاه سمنان بعنوان نگین خردورزی کویر است.
این عضو هیات علمی دانشگاه سمنان با اشاره به شروع به کار این دانشگاه در سال 1353 با 580 دانشجو و هفت رشته تحصیلی اظهار نمود: دانشگاه سمنان از سال 1372 مجوز قطعی دانشگاه را دریافت کرد.
وی با اعلان اینکه دانشگاه سمنان با دارا بودن نزدیک به 820 هکتار فضا همچون دانشگاه های بزرگ کشور شمرده می شود اضافه کرد: دانشگاه سمنان دارای 200 هزار متر مربع فضای کالبدی، 22 دانشکده در قالب پنج پردیس و یک آموزشکده است.
رئیس دانشگاه سمنان اظهار داشت: این دانشگاه از معدود دانشگاه های دارای پارک علم و فناوری است که در امتداد کارآفرینی کمک بسیار خوبی برای دانشجویان است.
دکتر نصیری با اعلان اینکه دانشگاه سمنان بعنوان دانشگاه مادر و متولی نظارت و ارزیابی دانشگاه های استان است افزود: این دانشگاه جزء معدود دانشگاه های دارای دانشکده کویر شناسی و گردشگری در کشور است.
وی با اشاره به حضور چند استاد این دانشگاه در جمع"یک درصد برتر جهان" افزود: در حوزه پژوهشی سه عضو هیات علمی دانشگاه سمنان شامل دکتر نیما امجدی از اساتید دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، دکتر سیف الله سعدالدین از اساتید دانشکده مهندسی مکانیک و دکتر فرامرز هرمزی از اساتید دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه از نویسندگان یک درصد برتر جهان هستند. همین طور دکتر خیرالدین از اساتید دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان هم بعنوان اولین استاد ممتاز دانشگاه سمنان معرفی شده اند.
رئیس دانشگاه سمنان به کسب رتبه های بسیار مطلوب این دانشگاه در رتبه بندی های ملی و بین المللی اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه دانشگاه سمنان مسیر علم و پژوهش را به خوبی سپری می کند بطوریکه توانسته در آخرین رتبه بندی از طرف تایمز در سال 2020 رتبه 350-301 را کسب کند.
بگفته دکتر نصیری؛ این دانشگاه در رتبه بندی موضوعی نیز دارای رتبه 800-600، در بخش فنی و مهندسی دارای رتبه 500-600، در رشته مهندسی مکانیک رتبه 800-601 و در رشته مهندسی عمران دارای رتبه 300-200 در میان دانشگاههای جهان است.
رئیس دانشگاه سمنان به حضور این دانشگاه در رتبه بندی ISC هم اشاره نمود و اظهار داشت: در این رتبه بندی نیز که از رتبه بندی های معتبر شمرده می شود دانشگاه سمنان در میان دانشگاه های ایران رتبه 13 و در پژوهش رتبه هشتم کشور را دارد.
دکتر نصیری به چشم اندار دانشگاه سمنان در افق 1404 اشاره نمود و اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده قرار گرفتن در ردیف 10 دانشگاه برتر کشور، بین المللی شدن، تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین همراه با توسعه مهارت آموزی و فرهنگ کار و کارآفرینی، موثر در صنعت و جامعه و دانشگاهی با رویکرد مدیریت سبز از اهداف پیش روی این دانشگاه است.
همین طور مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه سمنان نیز در این آئین ضمن تبریک به دانشجویان برای قبولی در دانشگاه بر استفاده از این فرصت در دوران دانشجویی اصرار کرد و اظهار داشت: دانشجویان از این فرصت به دست امده به خوبی بهره برده و در این دوران خوب درس بخوانند و از تجربیات اساتید و مسئولان دانشگاه جهت پیشرفت و داشتن آینده ای بهتر بهره ببرند.
حجت الاسلام حسین ذوالفقاری لقب خطاب به دانشجویان اضافه کرد: دوران دانشجویی متفاوت از دوران دبیرستان است و افزایش حجم دروس نیازمند همت و تلاش مضاعف از طرف دانشجویان برای رسیدن به موفقیت است ضمن اینکه داشتن هدف برای شما همانند فانوس برای کشتی در دریاست.
به گزارش نقشه به نقل از ایسنا-همچنین قرائت میثاق نامه و نیایش نامه دانشجویان جدید الورود توسط یکی از دانشجویان و پخش کلیپ های گوناگون معرفی دانشگاه سمنان از دیگر برنامه های این آئین معارفه بود.
منبع:

1399/08/27
13:12:35
5.0 از 5
1474
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ