Go Map نقشه

روایت دانشجوی ۲۱ ساله از تجربه دریافت واكسن كرونای شركت مدرنا

روایت دانشجوی ۲۱ ساله از تجربه دریافت واكسن كرونای شركت مدرنا

نقشه روایت دانشجوی ۲۱ ساله از تجربه دریافت واكسن كرونای شركت مُدرنا


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از ام اس ان(پایگاه اینترنتی متعلق به شرکت مایکروسافت)، جک مورنینگ استار ۲۱ ساله می گوید دو ماه است که برای انجام این آزمایش داوطلب شده است و می خواهد در آخرین مرحله از مطالعه نیز شرکت نماید تا مشخص شود که آیا واکسن ویروس کرونا شرکت "مُدرنا" ایمن و موثر است یا خیر.
مورنینگ استار اظهار داشت: چند نفر از دوستانم هنگامی که در این زمینه با آنها صحبت کردم، به شکلی به من نگاه کردند که انگار از یک سیاره دیگر آمده ام.
مورنینگ استار که اهل کاریبو، ماین است الان دانشجوی دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل است. وی گفت در اوخر ماه سپتامبر وی یک دوز از واکسن کووید-۱۹ شرکت مذکور را دریافت کرده است و یک ماه بعد نیز دوز دیگری به وی تزریق شده است.
وی اظهار داشت: در تزریق دوم، کمی تب بالا داشتم و در محل تزریق نیز مقداری درد داشتم اما من توانستم آن درد را با مصرف دو ایبوپروفن قطع کنم و در کل این درد خیلی شدید نبود.
به دلیل این واکنش به تزریق دوم، مورنینگ استار می گوید که متقاعد شده است که او قسمتی از گروه آزمایشی بوده است که واکسن اصلی کووید-۱۹ مدرنا را دریافت کرده است و به او دارونما زده نشده است.
او می گوید وقتی فرصت داوطلب شدن در این آزمایش برایش به وجود آمد، چند فرد در دانشگاهی که او تحصیل می کردند به کرونا مبتلا شده بودند بدین سبب او معتقد بود که احتمالاً دیر یا زود او نیز در معرض ویروس کرونا قرار می گیرد.
مورنینگ استار اظهار داشت: من واقعاً هیچ نقطه ضعفی درباره این واکسن ندیدم آنها همین طور هزینه مواد غذایی یک هفته من را نیز پرداخت کردند.
مورنینگ استار اضافه کرد: برای هر بار تزریق ۵۰ دلار و برای هر بار که وی با آنها بعد از آزمایش صحبت می کند یا پرسشنامه ای را پر می کند، چند دلار اضافی دریافت می کند. بااینکه او از پرداخت پول قدردانی می کند، اما مورنینگ استار می گوید که انگیزه اصلی او جهت شرکت در آزمایش دانستن این مسئله است که او ممکنست در توقف بیماری همه گیر کووید-۱۹ نقشی داشته باشد.
وی اظهار داشت: منظورم این است که نگاه کردن به گذشته جالب خواهد بود وقتی که پیر شوم می توانم بگویم من آن زمان در این آزمایشات شرکت کردم.
مورنینگ استار می گوید: اگر واکسن کووید-۱۹ شرکت مُدرنا تأیید شود، سازمان دهندگان آزمایش باردیگر با او تماس خواهند گرفت.
وی اضافه کرد: اگر معلوم شود او دارونما دریافت کرده است، وی در نخستین صف دریافت کنندگان واکسن قرار خواهد گرفت.1399/08/26
15:32:21
5.0 از 5
1475
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ