Go Map نقشه

تولید لباس فضانوردی مقاوم به مواد رادیواكتیو ماه

تولید لباس فضانوردی مقاوم به مواد رادیواكتیو ماه

به گزارش نقشه آژانس فضایی اروپا با همكاری مهندسان فرانسوی و اتریشی موفق به تولید مواد تازه ای جهت استفاده در البسه فضایی شده كه در مقابل گرد و خاك رادیواكتیو كره ماه مقاوم هستند.به گزارش نقشه به نقل از نیواطلس، یکی از چالش های سفر به ماه آلوده بودن گرد و خاک تنها قمر زمین به مواد رادیواکتیو است. این امر سبب سوزنی شدن گرد و خاک مذکور و ایجاد حالت برندگی در آنها می شود. نفوذ احتمالی این مواد به درون لباس های فضانوردی می تواند به سلامت فضانوردان به شکل جدی صدمه بزند.
برای حل این مشکل باید از موادی مقاوم و غیرقابل نفوذ به منظور تولید البسه فضایی استفاده گردد. در زمان سفر فضاپیمای آپولو به ماه هم این گرد و خاک فضایی نوک تیز، رادیواکتیو و دارای الکتریسیته ساکن به سرعت تجهیزات فضایی و قاب جلوی کلاه فضایی فضانوردان را مسدود می کرد. ماه نوردها و مریخ نوردهای اعزامی به فضا در سال های اخیر هم با چنین مشکلاتی رو به رو شده اند.
البته گرد و خاک فضایی بسته به سیاره محل حضور فضانوردان و تجهیزات فضایی ماهیت و کیفیت متفاوتی دارد. مهندسان فرانسوی و اتریشی می گویند موادی که آنها برای تولید البسه فضایی به کار می گیرند بر عمر مفید آنها هم می افزاید.
برای افزایش دقت تولید البسه و هم ترکیب مناسب مواد مذکور سعی شده تا ترکیبات گرد و خاک کره ماه با استفاده از گرد و خاک نقاط آتشفشانی شبیه سازی شود. آلوده کردن البسه دارای ترکیبات جدید به این مواد نتایج مثبتی به همراه داشته و البته هنوز باید در این حوزه آزمایش های جدیدی صورت گیرد. ماهیت مواد مورد استفاده بدین منظور افشا نشده است.


منبع:

1399/08/09
14:09:13
5.0 از 5
1801
تگهای خبر: آتشفشان , سفر , كیفیت
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ