Go Map نقشه
در اولین رویداد مركز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولاد مطرح شد

تحول دیجیتال، فولاد مباركه را به فولاد هوشمند در كلاس جهانی تبدیل می كند

تحول دیجیتال، فولاد مباركه را به فولاد هوشمند در كلاس جهانی تبدیل می كند

در اولین رویداد مركز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولاد این گونه عنوان شد كه تحول دیجیتال، فولاد مباركه را در سال 1404 به فولاد هوشمند در كلاس جهانی تبدیل می كند و الان چالشهایی از جنس رقابت، هزینه و تنوع محصول وجود دارد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر رسول سراییان در اولین رویداد ریورس پیچ ۳S مرکز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولاد با اعلان اینکه تحول دیجیتال به توانمندسازی فولاد مبارکه اصفهان منجر می شود، در ادامه اظهار نمود: در طرح دیجیتال فولاد مبارکه اصفهان چند شعار تعریف شده است که از آن جمله فولاد فردا هوشمند از سنگ تا رنگ است که کل ارزش فولاد را شامل می شود.
وی با اعلان اینکه چالشهای صنعت فولاد روند بین المللی و جهانی دارد، اظهار داشت: این صنعت و فناوری نوظهور می تواند فولاد مبارکه اصفهان را در سال ۱۴۰۴ به کارخانه هوشمند در سطح جهانی تبدیل کند.
مدیر عامل شرکت ایریسا با اعلان اینکه مهم ترین بخش در این طرح نوآوری، نقش آفرینی و بهره گیری از شرکتهای نوپاست، اضافه کرد: مرکز تحول دیجیتال فولاد در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بنیان نهاده شده است تا در راه پرتلاطم از پشتوانه محکمی برخوردار باشد.
دکتر سراییان مهم ترین اقدام را ترجمه چالشهای این صنعت به زبان شرکتهای استارتاپی دانست و اظهار داشت: طی ۳ ماه ۷ چالش و مسأله فولاد مبارکه اصفهان ترجمه و به این رویداد آورده شد.
وی تحلیل راندمان خطوط تولیدی فولاد مبارکه با بهره گیری از ابزار هوش مصنوعی، اندازه گیری ضخامت نسوز پاتیل در حالت گرم را دو چالش مطرح در صنعت فولاد مبارکه برشمرد و اضافه کرد: نمونه طراحی و ساخت دو قلوی دیجیتال در فولاد مبارکه، لجستیک هوشمند، کاربردهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در حوزه SIEM برای شناسایی تهدیدات و حملات از دیگر چالشهاست.
مدیر عامل شرکت ایریسا با اعلان اینکه ایجاد پلت فرم امن و شفاف برای ارتقاء امنیت و شناخت در پروسه خرید فولاد مبارکه با بهره گیری از فناوری بلاک چین و محاسبه چند طرفه امن را از دیگر چالشهای مطرح دانست و اظهار داشت: آخرین چالش کاربرد AR/VR در Tele/Self Asistance است.
دکتر سراییان با اعلان اینکه ۴ مدل اصلی همکاری فولاد با استارتاپها تعریف شده است، تصریح کرد: انتقال فناوری و مالکیت فکری، سرمایه گذاری، حمایت مالی در تولید و توسعه محصول و پیش خرید محصول، ۴ مدل همکاری تعریف شده اند.
بگفته وی، ۴۰۰ استارتاپ برای همکاری با فولاد مبارکه اصفهان آماده هستند.
در ادامه این مراسم مهندس عظیمیان، مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان این رویداد را سرآغاز حرکت به سمت فولاد مبارکه هوشمند در کلاس جهانی در سال ۱۴۰۴ دانست و اظهار داشت: در این راه راه پر پیچ و خمی را باید طی نماییم.
وی با اعلان اینکه می خواهیم با این حرکت نوآورترین شرکت در صنعت فولاد و بلکه همه صنایع کشور باشیم، اضافه کرد: در این راه از یاری جوانان در شرکتهای دانش بنیان و شرکتهای استارتاپی استفاده می نماییم.1399/07/23
13:44:57
5.0 از 5
2400
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ