Go Map نقشه
مدیر كل دانشجویی وزارت بهداشت خبر داد

برگزاری انتخابات شورای صنفی دو دانشگاه علوم پزشكی به صورت مجازی

برگزاری انتخابات شورای صنفی دو دانشگاه علوم پزشكی به صورت مجازی

به گزارش نقشه مدیر كل دانشجویی وزارت بهداشت از برگزاری انتخابات پایلوت و مجازی انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشكی در دو دانشگاه تهران اطلاع داد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، رحمان خدابنده لو در مسافرت استانی به مازندران با بیان این که مبلغ کار دانشجویی دانشجویان پرستاری را معاونت پرستاری وزارت بهداشت پی گیری می کند و ما هم در معاونت فرهنگی و دانشجویی در این حوزه کمک هایی داشته ایم، اظهار داشت: کار دانشجویی پرستاری در همه دانشگاه ها وجود دارد، این که در مازندران پرداخت نمی گردد هم باید بررسی شود. مبلغ این کمک هزینه هم در حال اصلاح است و پیشنهاد ارائه شده در هیات امنای مشترک برای تصویب مطرح گردیده است.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: سال جاری افزایش ۵۰ درصدی تمامی وام ها در حوزه دانشجویی را داریم، وام ضروری دانشجویان بین ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش پیدا خواهد نمود و تلاش داریم دفعات پرداخت این وام را هم افزایش دهیم. امیدواریم از راه ارتباط با شوراهای صنفی بتوانیم از همراهی این عزیزان در مورد بهبود حوزه رفاهی هم استفاده نماییم.
وی در مورد مشکلات سرویسهای دانشجویان علوم پزشکی بیان نمود: مشکلات در مورد سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان حتما پی گیری می شود در مورد زمان تردد دانشجویان به خوابگاه ها این نکته مهم می باشد که بدانیم این زمان در هر شش ماه متفاوت می باشد، داشتن امکانات رفاهی در این مجموعه هم مورد پی گیری قرار خواهد گرفت.
خدابنده لو افزود: در مورد جلسات شورای صنفی مرکزی هم در روزهای کرونا مجمع شورای صنفی تشکیل نشد اما با شورای مرکزی جلسات گوناگونی در وزارت بهداشت برگزار گردید اما مجمع را از اسفندماه ۹۸ نداشته ایم.
مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت افزود: زمان قانونی فعالیت شورای صنفی، اردیبهشت ماه تمام شده است اما به علت این که امکان برگزاری انتخابات وجود نداشت با همان شورای صنفی قبل کار را ادامه می دهیم. سامانه ای در دست ایجاد داریم تا به صورت پایلوت انتخابات شورای صنفی را به صورت مجازی در دو دانشگاه علوم پزشکی در تهران برگزار نماییم تا در صورت موفقیت در سطح کشور انتخابات به صورت غیرحضوری برگزار گردد.
خدابنده لو در مورد چرایی برگزاری المپیاد ورزشی به شکل "مجازی"، خاطرنشان کرد: المپیاد برگزار شده در حقیقت یک جشنواره است، در چنین شرایطی باید دانشجویان به انجام ورزش در منزل فکر کنند و از سمت ما تشویق شوند، برگزاری این گونه مسابقات به معنای جایگزینی برای جشنواره های ورزشی و المپیادهای ورزشی که تا کنون برگزار شده، نیست. ما در اسفندماه ۹۸، در آمادگی کامل برای برگزاری المپیادهای ورزش های همگانی بودیم که در نهایت به علت شیوع کرونا از برگزاری المپیاد منع شدیم.
به گزارش مفدا، وی در مورد تعطیلی یکی از خوابگاه های دانشجویی دخترانه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح شهر به علت مشکلات بوجود آمده به علت گودبرداری عمیق ساختمان مجاور، اظهار داشت: تصمیم بر این است تا برقراری ایمنی از این خوابگاه استفاده نشود، اما در مورد فاصله بوجود آمده میان خوابگاه جدید و مراکز درمانی که دانشجویان باید در آن حضور پیدا کنید، این مورد را پی گیری خواهیم کرد.1399/07/11
17:19:16
5.0 از 5
1975
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ